MojElektromobil

Fisker práve ukázal viac zo sveta Ronin ‘Super GT convertible’, ambiciózny projekt s funkciami, ktoré vyzerajú ako zo sci-fi filmu. Elektromobil s cenou neuveriteľných 385 000 dolárov (352 400 €) sľubuje nielen rýchlosť a výkon, ale aj všestrannosť v dizajne. To čo od neho môžeme očakávať priblížil portál TopGear.

Toto päťmiestne GT, zamerané na luxusný segment, má za cieľ ponúknuť bezkonkurenčnú úžitkovú hodnotu. Jeho predstavenie prichádza ako reakcia na nárast predajov SUV od iných špičkových výrobcov. Fisker nezostal pozadu ani ohľadom triedy SUV, nedávno totiž spustil predaj vlastného modelu s názvom Ocean.

Názov Ronin je inšpirovaný ikonickým klasickým filmom, v ktorom si zahral aj Robert De Niro. Medzi výnimočné prvky patria otváranie v štýle “motýlich krídel” zadných dverí, elektricky ovládané predné dvere a jedinečný dizajn kabrioletu. Umožňuje to odnímateľná pevná strecha z uhlíkových vlákien, ktorú možno pohodlne stiahnuť do batožinového priestoru. Navyše sa dočkáme aj úložného priestor pod prednou kapotou.

Fisker Ronin
Fisker Ronin | Zdroj: Fisker

Ronin sa pod kapotou pýši hliníkovým priestorovým rámom, ktorý pripomína to, čo Audi použilo vo svojom A8 z roku 1994. Integruje batériové články, ktorých cieľom je poskytnúť viac ako 1 000 koní a dojazd 600 míľ (965 km). Ďalšie špecifiká, ako je batéria a technológia motora, zostávajú nezverejnené. Za zmienku však stojí, že bude mať 23-palcové kolesá, interiér vyrobený z udržateľných materiálov a 17,1-palcovú obrazovku s vysokým rozlíšením.

Kabriolet Fisker Ronin sľubuje špičkové parametre

Pokiaľ ide o výkon, Fisker Ronin sľubuje zrýchlenie z 0-100 km/h za dve sekundy a maximálnu rýchlosť 270 km/h. Fisker s istotou tvrdí, že Ronin môže konkurovať (ak nie dokonca prekonať) akémukoľvek superautu, ktoré momentálne existuje.

„Naším cieľom bolo vytvoriť klasické veľké cestovné auto aktualizované pre 21. storočie a skonštruované pre zákazníkov, ktorí chcú jazdiť z Los Angeles do Napa Valley na jedno nabitie alebo ísť po diaľnici stabilne vysokou rýchlosťou bez toho, aby sa zaujímali o kapacitu batérie.“

Henry Fisker

Fisker Ronin
Fisker Ronin | Zdroj: Fisker

Zatiaľ čo automobiloví nadšenci dlho očakávajú Fisker GT – športový elektromobil, mnohé minulé projekty ako Atlantic či Emotion nikdy neuzreli svetlo sveta. Keďže Ocean po dlhom očakávaní konečne začali doručovať, všetky oči sa teraz upierajú na cestu Roninu k zákazníkom.

Náš tip
Lamborghini predstaví svoj prvý elektromobil už o pár dní
16. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+