MojElektromobil

Elektrifikácia vozového parku patrí k tým najaktuálnejším témam takmer všetkých automobiliek. Inak tomu nie je ani v prípade tých prémiovejších, kam patrí aj talianske Lamborghini. Automobilka teraz prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti X (Twitter) poodhalila siluetu najnovšieho počinu. Ten by mal byť podľa všetkého plne elektrický a predstavenia sa dočkáme už o pár dní, informuje Engadget.

Pár mesiacov po tom, čo Lamborghini oficiálne predstavilo svoj prvý plug-in hybrid Revuelto, prichádza s ďalšou novinkou. Spoločnosť je pripravená odhaliť svoj prvý elektromobil, ktorý sa pridá k ostatným super-športom. Na fotografii, ktorá sa objavila na sociálnej sieti môžeme vidieť zatiaľ len jeho siluetu, ktorá predpovedá nízky odpor vzduchu, ako tomu už pri elektrických modeloch býva.

&

nbsp;

V popise fotografie sa nachádza aj dátum 18. 8. 2023. Práve vtedy sa chystajú tento model oficiálne predstaviť svetu. Ale pozor! Neočakáva sa, že novinka príde na trh tak skoro po predstavení. Dlhodobým cieľom spoločnosti je predstaviť a priniesť na trh plne elektrický model do roku 2030. Predpokladá sa, že aj keď teraz spoločnosť model oficiálne predstaví spolu s väčšinou jeho parametrov, plná výroba sa spustí až o niekoľko mesiacov/rokov.

Lamborghini plánuje predbehnúť konkurenciu

Ide však o veľmi pozitívne správy pre fanúšikov elektromobility. Pre spoločnosti, ktoré vyrábajú super-športové modely so spaľovacími motormi nemusí byť jednoduché adaptovať sa na nastupujúci trend elektrifikácie. Spoločnosť tak ukáže aj ostatným, že keď sa chce tak sa to dá. Nám už ostáva len čakať do piatku, kedy model oficiálne predstavia. Lamborghini však nie je prvou luxusnou automobilkou, ktorá chystá alebo predstaví čisto elektrický automobil.

Rolls-Royce Spectre | Foto: Rolls-Royce

Len nedávno sme vám predstavili model Rolls-Royce Spectre, na ktorého predstavení sme sa fyzicky zúčastnili. Konkurenciu elektromobilu bude robiť aj veľmi populárny Rimac Nevera, ktorý láka na neuveriteľné zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 1,85 sekundy. Do roku 2030 prisľúbilo svoj prvý elektromobil aj konkurenčné Ferrari.

Náš tip
Android Auto prichádza s vylepšením pre Google Mapy. Poteší elektromobilistov
16. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+