MojElektromobil

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk sa, podľa rebríčka Forbes, opäť stal najbohatším človekom planéty. Jeho majetok prekonal hranicu 200 miliárd dolárov, čím prekonal doterajšieho velikána, ktorým je Jeff Bezos.

Táto udalosť sa nezaobišla bez uštipačného komentára, ktorý Musk adresoval práve aktuálnemu číslu dva, Bezosovi. V reakcii pre redakciu Forbes totiž uviedol: “Jeffreymu B. posielam obrovskú sochu čísla spolu so striebornou medailou”.

Zdroj: Forbes

Portál pripomína, že dvojica si v posledných rokoch medzi sebou pravidelne vymieňa prvú pozíciu v rebríčku najbohatších ľudí. Muskovi sa za veľmi krátky čas podarilo vystreliť na predné riečky.

Od marca 2020, kedy sa pýšil majetkom v hodnote “len” 24 miliárd dolárov sa najmä vďaka úspechom spoločností Tesla a SpaceX prepracoval na aktuálne výslnie. Začiatkom tohto roka sa nakrátko stal najbohatším človekom na svete, no túto pozíciu si dlho neudržal.

Teraz sa k nej opäť vracia s majetkom v celkovej hodnote 200,3 miliardy dolárov. Na druhej priečke je aktuálne, s majetkom 193,1 miliárd dolárov, spomínaný zakladateľ spoločnosti Amazon, Jeff Bezos.

Tretia priečka s majetkom v hodnote 175,4 miliárd dolárov patrí francúzskemu veľkopodnikateľovi Bernardovi Arnaultovi. Aj ten sa pritom nakrátko dostal na pozíciu najbohatšieho človeka. Stalo sa tak ešte v máji tohto roka. Opäť len nakrátko. Aj táto skutočnosť ukazuje, aký silný boj sa odohráva medzi svetovými miliardármi.

Musk a Bezos sa pritom nepredbiehajú len v hodnote majetku. Obidvaja páni vynakladajú obrovské úsilie v rovnakých oblastiach, či už v kolonizácii vesmíru, globálnom poskytovaní internetu alebo v segmente autonómnych vozidiel. Medzi najbohatšími mužmi planéty prebieha silná rivalita, ktorá trvá už 15 rokov.

Náš tip
Elon Musk neberie plat, napriek tomu si polepší o šialenú sumu
29. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+