MojElektromobil

Unikátny koncept E-mobility EcoSystem napomáha rozvoju elektromobility vo flotilách firiem a búra množstvo predsudkov s ňou spojených. Založili ju pred rokom spoločnosti Business Lease Slovakia, GreenWay, Greenlogy, Škoda Auto Slovensko, Eurowag, KomTeS SK člen skupiny Eurowag a M3soft. Počet členov sa ďalej rozširuje, ďalším je spoločnosť Národný energetický projekt SK.

Inovatívna myšlienka

Za zrodom myšlienky EES stáli spoločnosti Business Lease Slovakia a Greenway. Práve zástupca spoločnosti GreenWay popísal komplexnosť platformy E-mobility EcoSystem:

“EES poskytuje komplexný balík služieb pre prechod na e-fleet, zahŕňajúci všetko od obstaranie vozidiel, cez financovanie, až po vybudovanie infraštruktúry a nabíjacie možnosti. Tento všestranný prístup odstraňuje starosti, ktoré môžu firmám pri prechode na elektromobilitu vzniknúť, a zaručuje, že o všetko je postarané s maximálnou pozornosťou. Najväčším plusom EES pre klienta je pokojný prechod na ekologické a efektívne riešenia bez nepríjemných prekvapení,“

Michal Mydlo, prevádzkový riaditeľ spoločnosti GreenWay Infrastructure

EV–GP slovenská firma salón elektromobilov 2020 košice
Zdroj: led.sk

Súčasťou EES sú aj spoločnosti z oblasti monitoringu prevádzky vozidiel a reportingu pre jednoduchšie rozpočítanie nákladov najmä za nabíjanie elektromobilov a hybridov; či spoločnosti z oblasti energetiky, ktoré sa zameriavajú na výstavbu a prevádzku nabíjacích staníc, distribúciu zelenej elektriny, či inštaláciu obnoviteľných zdrojov energie. To umožňuje klientom napríklad nabíjať elektromobil zadarmo, alebo znížiť riziko dopadu cenových výkyvov na trhu s elektrickou energiou.

Ďalším z cieľov platformy E-mobility EcoSystem je aj búranie mýtov o elektromobilite a zdieľanie reálnych skúseností z prevádzky.

Mohlo by vás zaujímať:

Inšpirácia pre zahraničie

Pozitívne skúsenosti zo Slovenska môžu byť inšpiráciou aj pre iné krajiny, spoločnosť Business Lease má už teraz jasné plány:

Som hrdá a šťastná, že sa tento slovenský koncept podarilo presadiť aj na úrovni celej skupiny Business Lease Group, ktorá sa inšpirovala a bude zavádzať EES aj v ďalších krajinách, kde skupina pôsobí, teda v Česku, Maďarsku, Poľsku a Rumunsku.

Lucia Čišková, výkonná riaditeľka Business Lease Slovakia

Rozšírenie tohto konceptu bude dozaista na prospech adaptácie zelenej mobility vo flotilách slovenských aj zahraničných firiem.

Náš tip
eFleet Day 2023: Slovensko by malo prehodnotiť svoj prístup k elektromobilite
30. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+