MojElektromobil
Redakcia 10. novembra 2023

Na podujatí eFleetDay 2023 Truck&Bus v Šamoríne sa predstavili najzaujímavejšie koncepty elektrifikácie nákladnej a autobusovej dopravy, ktoré majú potenciál už v blízkej budúcnosti prispieť k zásadnému zníženiu emisií z dopravy nielen na Slovensku, ale v rámci celej Európy.

Okrem zástupcov najznámejších automobiliek Daimler Truck & Bus, SCANIA, MAN, Volvo a Renault Trucks, finančnej inštitúcie ČSOB Leasing a logistického odborníka DB Schenker boli priamo na mieste aj zástupcovia prevádzkovateľov nabíjacej infraštruktúry ZSE Drive, Greenway, ejoin a Siemens, ktorí sa spomínaným oblastiam aktívne venujú.

Nechýbali ani zástupcovia odboru strategických investícií a nadnárodných programov MIRRI, SAD Poprad či startup tirn technology zameraný na plánovanie efektívnej a spoľahlivej prevádzky bezemisných autobusov.

Počas celého dňa súbežne s odbornými prezentáciami a diskusiami prebiehala výstava elektrických nákladných vozidiel značiek Scania, Volvo Trucks, Renault Trucks, Mercedes-Benz Trucks a Volkswagen Úžitkové vozidlá, a tiež testovacie jazdy na vybraných vozidlách.

Ako to vyzeralo priamo v centre diania si môžete pozrieť v priloženom videu. K dispozícii je aj rozsiahla fotogaléria, ktorá taktiež zachytáva dianie na konferencii eFleetDay 2023 Truck&Bus.

10. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+