MojElektromobil

Odborná konferencia eFleet Day 2023 svoje brány pod taktovkou Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA) a portálu MojElektromobil.sk otvorila 17. októbra 2023 v priestoroch rezortu x-bionic® sphere, Šamorín. Venovala sa elektromobilite a jej postaveniu v segmentoch nákladnej a hromadnej dopravy so všetkým, čo k tomu patrí.

Okrem zástupcov najznámejších automobiliek Daimler Truck & Bus, SCANIA, MAN, Volvo a Renault Trucks, finančnej inštitúcie ČSOB Leasing, logistického odborníka DB Schenker a prevádzkovateľov nabíjacej infraštruktúry ZSE Drive, Greenway, ejoin a Siemens, ktorí sa spomínaným oblastiam aktívne venujú, nechýbali ani zástupcovia odboru strategických investícií a nadnárodných programov MIRRI, SAD Poprad či startup tirn technology zameraný na plánovanie efektívnej a spoľahlivej prevádzky bezemisných autobusov.

Počas celého dňa súbežne s odbornými prezentáciami a diskusiami prebiehala výstava elektrických nákladných vozidiel značiek Scania, Volvo Trucks, Renault Trucks, Mercedes-Benz Trucks a Volkswagen Úžitkové vozidlá, a tiež testovacie jazdy na vybraných vozidlách.

Na podujatí eFleetDay 2023 Truck&Bus v Šamoríne sa predstavili najzaujímavejšie koncepty elektrifikácie nákladnej a autobusovej dopravy, ktoré majú potenciál už v blízkej budúcnosti prispieť k zásadnému zníženiu emisií z dopravy nielen na Slovensku, ale v rámci celej Európy.

Top témy konferencie

  • Plánovanie flotily elektrických autobusov a ich nabíjanie
  • Riešenia pre elektrickú nákladnú dopravu – vozidlá, nabíjanie a užívatelia
  • Dotácie pre elektrické autobusy: ako na to
  • Ako bezemisné vozidlá zavádzať do flotily a financovať

Konferencia je už úspešne za nami a tešíme sa z bohatej účasti, ale aj z nových informácií, ktoré sme počas eFleetDay 2023 Truck&Bus odovzdali aj získali. Pozrite sa spolu s nami na fotogalériu, ktorá ukazuje, ako to celé vyzeralo.

FOTOgaléria z eFleet Day 2023 Truck&Bus

Scania

ZSE Drive

Mercedes-Benz Trucks

Fuso

ČSOB Leasing

GreenWay

Volvo

Renault Trucks

Nexten

ejoin

Volkswagen Úžitkové vozidlá

MAN

Siemens

tirn technology

 

21. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+