MojElektromobil

Gigant Daimler v Nemecku vybudoval nabíjací park pre svoje komerčné vozidlá – elektrické ťahače Mercedes-Benz eActros a dodávky eSprinter s celkovým nabíjacím výkonom 1 MW.

Elektrifikácia komerčných vozidiel si vyžaduje obrovské investície do nabíjacej infraštruktúry a nových technológií. Jedna z týchto investícií putovala v prípade Daimleru do tohto testovacieho nabíjacieho parku. V minulom roku sme vás informovali, že na nabíjacej infraštruktúre pre nákladné vozidlá Daimler spolupracuje aj s Teslou a inými výrobcami.

Tento nabíjací park stojí v sídle Daimleru v nemeckom Stuttgarte a spolu všetky nabíjacie stojany tu vygenerujú maximálny nabíjací výkon až 1 MW. Sú tu dva UFC (ultra-fast charging) stojany s výkonom do 300 kW napríklad pre budúci Mercedes-Benz eActros. Pre nové elektrické dodávky Mercedes eSprinter sú tu pripravené tri HPC (high-power charging) stojany s max. výkonom 150 kW.

Elektrický ťahač Daimler eActros na 300 kW nabíjacej stanici
Elektrický ťahač Daimler eActros na 300 kW nabíjacej stanici

Automatický štart nabíjania po pripojení

Na týchto nabíjacích staniciach budú nabíjačky automaticky rozpoznávať vozidlá a začnú nabíjať ihneď po pripojení kábla. Takúto funkciu by mali implementovať všetci prevádzkovatelia nabíjacích staníc. Aktuálne túto funkciu má nabíjacia sieť Tesla Supercharger. U najväčších slovenských prevádzkovateľov (ZSE Drive a Greenway) je nutné najprv nabíjanie autorizovať prostredníctvom aplikácie v mobile alebo RFID karty.

Pozrite si fotogalériu elektrických dodávok a ťahačov koncernu Daimler:

 

 

 

4. februára 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+