MojElektromobil

Na východnom Slovensku vyrastie nový nabíjací hub prevádzkovaný spoločnosťou ZSE Drive. Umiestnený bude v obchodnom stredisku OC Galéria Košice, kde bude v priľahlých garážach dostupná štvorica stojanov ultrarýchleho nabíjania s maximálnym nabíjacím výkonom 350 kW.

V krátkom časovom úseku pôjde už o druhý takýto hub. Koncom decembra ZSE Drive otvorila nabíjaciu lokalitu na rýchlostnej ceste R1, na odpočívadle Terminál R1 Beladice. Tá ponúka taktiež 4 ultrarýchle stojany, s výkonom po 175 kW.

V rovnakom duchu rozširovania infraštruktúry plánuje spoločnosť pokračovať aj naprieč celým rokom 2020, počas ktorého podľa svojich vyjadrení plánuje otvoriť približne 60 nových verejne prístupných nabíjacích bodov. Osobitnú pozornosť bude venovať oblasti práve ultrarýchlych nabíjacích staníc s výkonom od 150 kW vyššie.

Aktuálne do pôsobnosti ZSE Drive spadá už viac ako 100 nabíjacích miest naprieč celým Slovenskom, do konca rok by sa toto číslo podľa plánov malo zvýšiť na 160 nabíjacích miest. Spoločnosť pripravuje aj koncept obslužných miest, kde budú okrem nabíjania poskytované aj ďalšie služby. Nateraz si však podrobnosti necháva pre seba a informovať bude postupne, až pri oficiálnom otvorení týchto nových prevádzok.

Za tip a fotografie ďakujeme čitateľovi Štefanovi.

31. januára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+