MojElektromobil

Zaujímavým konceptom je elektrické prenášadlo, ktoré by sa mohlo stať skutočne novým spôsobom rýchlej prepravy ľudí. Využitie nájde ako v preplnenom meste, tak aj v menších či menej dostupných mestách. Aj to je zrejme dôvod prečo sa pre testovaciu prevádzku vybrala lokalita Nového Zélandu.

Náš tip
AIRBUS, ROLLS-ROYCE A SIEMENS BUDÚ VYVÍJAŤ ELEKTRIFIKOVANÉ LIETADLO, KTORÉ MÁ VZLIETNUŤ UŽ V ROKU 2020

Už v roku 2021?

Nejde o takú štandardnú hračku. Toto prenášadlo totiž lieta prostredníctvom špeciálneho softvéru, ktorý je ovládaný na diaľku. Jednoducho odvezie človeka z bodu A do bodu B, pričom nie je potrebné doslova ani pohnúť prstom. Zariadenie sa ovláda samostatne a využitý elektrický pohon je nielen efektívny, ale aj ekologický voči životnému prostrediu. Pred sebou tak máme jemne futuristický spôsob dopravy.

“Všetci sme mali sen lietať úplne bez námahy. Som nadšený, že budem môcť veľmi skoro vyskúšať môj Kitty Hawk Flyer pre rýchly a jednoduchý osobný let,” – hovorí Larry Page, jeden zo spoluzakladateľov projektu.

Model elektrického prenášadla “Cora” by mal ponúknuť hneď 12 rotorov napájaných akumulátorom. Zadná časť bude obsahovať ešte jeden, pričom zariadenie môže lietať približne 62 míľ a odvezie jedného alebo dvoch cestujúcich. 13-motorové elektrické “lietadlo” už získalo registračnú známku FAA a tiež početné registrácie v iných databázach lietadiel. Kódové označenie modelu by malo byť N301XZ, pričom niektoré informácie poukazujú už aj na sekundárny model s kódovým označením N303XZ.

Zdroj: electrek.co

16. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+