MojElektromobil
eAutoportal 31. októbra 2017

Koncern PSA Group, ktorý zgrupuje značky Peugeot, Citroën, Opel a DS, plánuje výraznú elektrifikáciu svojho portfólia. Až 80 % všetkých modelov značky Citroën majú tvoriť elektromobily a plug-in hybridy.

Generálna riaditeľka automobilky Citroën Linda Jackson sa pre Auto Express vyjadrila, že od roku 2023 bude 80 % vozidiel značky elektrických a plug-in hybridných. Úplné detaily zatiaľ nepoznáme, ale prvé elektrifikované vozidlá začnú prichádzať na trh v roku 2020. Medzi nimi by nemal chýbať elektrifikovaný sedan segmentu D, ktorý bude nástupcom Citroën C5. Na otázku, či bude nová vlajková loď Citroënu elektrifikovaná, Linda Jackson odpovedala: „Áno, určite.“

Náš tip
Peugeot 208 a 2008, ako aj DS 3 Crossback sa dočkajú plne elektrických verzií. A to nie je zo strany PSA všetko

citroen c5 aircross

Túto ráznu orientáciu na elektrifikované vozidlá má na svedomí najmä čínsky trh, ktorý je a aj bude najdôležitejší svetovým trhom pre automobilky. Tamojšia vláda totiž zaviedla kvóty pre predaj elektrifikovaných vozidiel, ktoré sa budú nestále zvyšovať. Otázne teda je, koľko elektrických a plug-in hybridných modelov bude dostupných pre Európu. Vzhľadom na oznámených 80 % z celého portfólia by sme však nemali strádať ani na starom kontinente.

Francúzsko-čínska platforma pre elektromobily

Citroën už pracuje spolu s čínskou automobilkou Dongfeng Motors na vývoji novej platformy e-CMP určenej pre plne elektrické automobily. Tá bude odvodená od modulárnej platformy koncernu PSA Group. Na jej základoch majú byť postavené elektromobily segmentu B a C značiek Citroën, Peugeot, DS a Dongfeng. Prvé vozidlo tejto platformy sa má dostať do predaja v roku 2019. Prvým plug-in hybridom francúzskej značky bude model Citroën C5 Aircross, ktorý sa začne predávať na čínskom trhu už tento rok. Do Európy dorazí v roku 2018.

Zdroj: autoexpress.co.uk

31. októbra 2017
Fotománia

+