MojElektromobil

Medzi mrakodrapmi v novom bratislavskom centre vyrastie nabíjací hub ZSE Drive. Elektromobilisti sa môžu tešiť na ultrarýchle nabíjanie, obchodné priestory a ďalšie služby. Projekt má reflektovať nárast počtu e-vozidiel v hlavnom meste. Informoval o tom portál TREND Reality.

Nový bratislavský downtown je zóna Bratislavy s výrazným nárastom zástavby výškových kancelárskych a rezidenčných budov. Projekty Eurovea City 2, Panorama City, Skypark, Stanica Nivy a ďalšie spôsobia v krátkodobom horizonte silný nárast premávky a Západoslovenská energetika sa na túto situáciu pripravuje aj novým nabíjacím hubom. City Hub sa má stať vlajkovou loďou spoločnosti v oblasti e-mobility.

ZSE City Hub
Pozemok pre ZSE City Hub – označené červeným pinom na Landererovej ulici

Západoslovenská energetika (ZSE) má pri tomto pozemku aj svoje sídlo a viacero kancelárskych budov. City Hub vybuduje pri vlastnej trafostanici.

Certifikát udržateľnosti, 350 kW nabíjanie, obchody

Aktuálne je rozbehnuté stavebné konanie. Budúca nabíjacia stanica obslúži celé nové centrum Bratislavy a zároveň má dobré napojenie na diaľničný obchvat.

Pôvodné vizalizácie projektu architektonického štúdia Index z roku 2018 si môžete pozrieť vo fotogalérii nižšie. Aktuálne sa však projekt zmenil. Zmenil sa tvar celého objektu a zároveň pribudla zelená strecha, keďže sa uchádza o certifikát udržateľnosti LEED Platinum.

Podľa informácií TREND Reality sa zákazníci môžu v City Hube tešiť na 6 ultrarýchlych nabíjacích stojanov s výkonom do 350 kW, obchodný priestor s rozlohou 150 metrov štvorcových a showroom pre dve elektrické vozidlá. Súčasťou tohto showroomu budú aj virtuálne prehliadky.

Podľa ZSE bude projekt prvým svojho druhu v regióne strednej Európy a zároveň vlajkovou loďou spoločnosti. Aktuálne je termín dokončenia projektu stanice koniec roka 2020.

V minulosti na tomto mieste stál areál rafinérie Apollo, ktorá bola zbombardovaná počas 2. svetovej vojny.

Sieť ultrarýchlych staníc sa rozrastá

Spoločnosť ZSE Drive (patriaca spoločnosti ZSE) začala s výstavbou ultrarýchlych nabíjacích staníc s výkonom 350 kW pred rokom. Prvou lokalitou bola čerpacia stanica na rýchlostnej ceste R1 pri Budči, nedávno sa dokončil 350 kW nabíjací hub v bratislavskom Auparku, v OC Optima v Košiciach a na rýchlostnej ceste R1 pri Beladiciach. Podľa našich informácií plánuje ZSE Drive výstavbu ultrarýchlych nabíjacích hubov aj na viacerých ďalších miestach, a to ešte počas tohto roku.

Fotogaléria: Vizualizácie projektu ZSE City Hub z roku 2018:

7. februára 2020
Zdroj: TREND Reality, Architektonické štúdio Index

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+