MojElektromobil

Spoločnosť ZSE Drive dnes slávnostne otvára druhú ultra-fast nabíjačku na Slovensku a svoj prvý nabíjací hub. Ako “hub” označuje nabíjacie lokality s minimálne tromi nabíjacími miestami. Plní tak svoje plány, ako nám to prezradili nedávno pri ohlásení nového cenníka ZSE Drive. Minulý rok sme boli na otvorení ultra fast nabíjačky v Budči a takto po roku sme svedkami prvého nabíjacieho hubu v Auparku v Bratislave.

Hub poskytne celkovo 6 nabíjačiek

 

Dva DC stojany budú mať maximálny výkon 350 kW. Pravý stojan je nateraz obmedzený na 175 kW, ľavý poskytuje plný výkon 350 kW. Vo finálnej konfigurácii budú vedieť oba stojany poskytovať maximálny špičkový výkon 350 kW.

Oba stojany poskytujú dvojicu DC konektorov CCS a CHAdeMO.

Zvyšné 4 miesta sú osadené AC boxami s káblami a maximálnym výkonom 22 kW.

Pôvodné Tesla wallboxy, ktoré boli súčasťou Tesla Destination Charging programu, boli včera kompletne odstránené. V Auparku tak zostáva Tesla Supercharger so 6 stojanmi pri hlavnom vchode a pribúdajú dva ZSE Drive ultrafast DC stojany so 4 ZSE Drive AC wallboxami v podzemnom parkovisku.

Na prezentácii máme možnosť vidieť aj tie najlepšie elektromobily: Audi e-tron, Mercedes-Benz EQC, Tesla Model 3, Peugeot e-208 či Jaguar I-PACE. Nové nabíjačky si prišli vyskúšať aj prvé elektromobily ako Nissan Leaf, BMW i3 a VW e-UP.

ZSE Drive zvolilo v prípade ultra-fast nabíjačky v Bratislave technológiu od ABB. Dodávateľ nabíjačky je teda iný ako v prípade UFC v Budči, kde ZSE testovalo technológiu od EV Tronic.

Ďalšou zaujímavou informáciou je, že 100 % energie pre nabíjacie stanice ZSE Drive pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Rok 2018 ZSE Drive končilo so 40 nabíjačkami. Do konca roku 2019 ich plánuje mať až 103, pričom 51 z nich bude rýchlych (50 kW), 18 ultrarýchlych (do 350 kW) a 34 AC nabíjacích staníc (22 kW).

V priebehu roka 2020 plánuje ZSE spustiť ďalších viac ako 60 nabíjacích staníc, pričom viac ako polovica budú rýchle a ultrarýchle stanice.

 

View this post on Instagram

| Prvý nabíjací hub s 350 kW na Slovensku ⚡️⚡️⚡️ V bratislavskom Auparku bol dnes otvorený nabíjací hub pre elektrické vozidlá s max. nabíjacím výkonom #350kW . @zsedrive otvorilo dva takéto nabíjacie stojany a ďalšie dva stojany s pomalým AC nabíjaním. Najrýchlejšie sa tu dokáže #bezkompromisov nabiť Porsche Taycan (270 kW) alebo Tesla Model 3 (230 kW). 350 kW nabíjacie stanice od ZSE Drive v blízkej budúcnosti pribudnú aj v Košiciach a Vysokých Tatrách⚡️ Detaily si prečítajte v našom článku -> Link v bio! ___________________________ 📸: @mojelektromobil.sk #charginghub #zsedrive #zse #nabijanie #nabijeni #elektormobil #mojelektromobil #dnesnabijam #aupark #bratislava #slovensko #slovakia #instasvk #ultrafastcharging #kosice #vysoketatry #budca #350kwcharging

A post shared by 🇸🇰Všetko o elektromobiloch🇨🇿 (@mojelektromobil.sk) on

 

26. novembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+