MojElektromobil

Slovenský prevádzkovateľ a výrobca nabíjacích staníc Ejoin, pred pár dňami informoval o rozšírení svojej nabíjacej infraštruktúry v nákupnom stredisku Aupark v Bratislave. V tamojších garážach sa aktuálne nachádza už osem AC nabíjacích wallboxov s jedným káblom, maximálnym nabíjacím výkonom 22 kW a konektorom Typ 2. Dĺžka kábla má podľa špecifikácií 5 metrov.

Podľa nám dostupných informácií má byť kompletná osmička funkčná už približne mesiac, zatiaľ v bezplatnom režime. Pre používanie je vyžadované prihlásenie PIN kódom alebo kartou Ejoin. PIN zákazník získava po registrácii na webe prevádzkovateľa a platný je 10 dní. Slúži na dočasný prístup, kým nedorazí poštová zásielka s kartou.

Ako registračný bonus je aktuálne rozdávaný kredit na nabitie 100 kWh, ktorý je možné využiť na staniciach prevádzkovateľa Ejoin – tých už spoplatnených. Tento kredit platí mesiac od dátumu registrácie. V aplikácii si však neviete zistiť, koľko z bonusu ste využili. Ani to, aká cena bude účtovaná po jeho vyčerpaní, prípadne exspirácii.

V Auparku nabije aj konkurencia

V nákupnom centre Aupark v minulom roku otvoril svoj prvý HUB ZSE Drive. Okrem toho sú pred Auparkom k dispozícii aj Supercharger pre Tesly.

Nabíjacia infraštruktúra na Slovensku sa rapídne rozširuje a Ejoin sa pomaly profiluje ako ďalší výrazný prevádzkovateľ nabíjacej siete. Treba však povedať aj to, že okrem spoločností ako ZSE Drive či Greenway sa do procesu expanzie zapája aj Ministerstvo hospodárstva SR, vďaka ktorému v dohľadnej dobe vyrastie 72 verejne prístupných nabíjacích staníc.

Príprava ďalších sa čoskoro rozbehne naplno v druhom kole dotácií. Keď už sme pri tých nabíjačkách, zaujímavej novinky sa nedávno dočkali aj majitelia elektromobilov Tesla.

Náš tip
ZSE Drive otvára prvý nabíjací hub. Poskytne až 350 kW nabíjanie

Navštívili ste v posledných dňoch Aupark Shopping Center v Bratislave? Všimli ste si v garážach niečo nové? 😉⚡️

Zveřejnil(a) ejoin EU dne Čtvrtek 13. února 2020

21. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+