MojElektromobil

Britský výrobca luxusných áut, Bentley, hovorí o svojich odvážnych ambíciách v oblasti elektrifikácie už roky. Spomenúť si môžeme napríklad na vyjadrenia z roku 2017, kedy vtedajší výkonný riaditeľ Wolfgang Durheimer, uviedol, že britská automobilka chce byť lídrom v oblasti luxusných elektrifikovaných vozidiel.

Svoj prvý elektromobil vtedy značka chcela do výroby dostať už v roku 2019, no ako vieme dnes, túto víziu sa nepodarilo naplniť. Automobilka sa nevzdala, akurát svoje plány medzičasom upravila. Najnovšie platí, že na investície do takzvanej udržateľnej mobility pre najbližšiu dekádu vyčlenila 2,5 miliardy libier.

 

Ide o súčasť stratégie Beyond100, v rámci ktorej pristúpi aj k modernizácii svojej britskej centrály Crewe vo Veľkej Británii. Cieľom je vytvorenie centra pre výstup, vývoj a výrobu elektromobilov. Bentley aktuálne počíta s tým, že svoju produkciu kompletne elektrifikuje do roku 2030, odkedy bude vyrábať už len čisto batériové elektromobily.

5 elektromobilov za 5 rokov

Ak všetko pôjde podľa plánov, tak svoj prvý model predstaví už v roku 2025. Túto skutočnosť podčiarkuje aj v najnovších vyjadreniach, pričom dodáva, že plne elektrický model z jej dielne budeme vidieť každý rok až do začiatku najbližšej dekády. To vlastne znamená, že od roku 2025 až do roku 2030 uvidíme päť elektromobilov značky Bentley. Na tému upozornil portál EW.

Automobilky po celom svete posilňujú výrobu elektrifikovaných modelov a hlásia čoraz väčšie investície i ambiciózne plány. V relatívne krátkej dobe sme sa dozvedeli napríklad o európskych plánoch Fordu, plánovanom rozšírení ponuky značiek KIA a Hyundai či o elektrických Jeepoch. Za zmienku určite stojí aj to, že rovnakým smerom ako Bentley sa vydáva aj ďalší výrobca luxusných modelov – Rolls-Royce.

Náš tip
Keď som si spočítal, koľko ma stojí benzín, nastal zlom. S elektromobilom jazdím za štvrtinu | ROZHOVOR
17. marca 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+