MojElektromobil

Agentúra Reuters informovala, že v automobilke Audi sa chystajú významné zmeny. Podľa jej zdrojov sa ingolstadtská automobilka ešte viac zameria na vývoj a produkciu elektromobilov. Dôkazom majú byť významné zmeny vo financovaní vývoja vozidiel značky. Údajne až 10 miliárd eur má byť presunutých z financovania vývoja klasických spaľovacích vozidiel na vývoj elektromobilov.

Elektromobilita v týchto dňoch hýbe svetom. Mnohé veľké krajiny oznámili v poslednom období, že zakážu predaj spaľovacích automobilov. Týka sa to aj automobilových veľmocí ako Francúzsko, Veľká Británia či Nemecko. Automobilky by preto nemali zaspať a na tieto obmedzenia by sa mali začať pripravovať. No a zdá sa, že v Audi už na to reaguje.

audi financovanie elektromobility

Veď vývoj elektromobilov má dostať novú finančnú injekciu vo výške 10 miliárd, a to na úkor spaľovacích vozidel. To je rovnaká suma, akú vyčlenil na financovanie elektromobility Daimler, ktorý sa chystá vďaka tomuto balíku uviesť na trh viac ako 10 nových elektromobilov a vystavať továrne na výrobu vlastných batérií do elektromobilov.

Cieľom Audi má byť udržanie prevádzkového zisku vo výške 8 % aj po prechode na elektromobily. Takže Audi zrejme neostane len pri svojich 4 avizovaných elektromobiloch, ktoré majú prísť na trh do roku 2020.

audi e-tron sportback
autoexpress.co.uk

Ofenzíva elektromobilov od budúceho roka

Už budúci rok sa dočkáme plne elektrického SUV/crossoveru Audi e-Tron Quattro, ktoré už v „maske“ brázdi európske cesty. O rok neskôr sa dočkáme SUC Audi e-Tron Sportback. Koncom rovnakého roka má prísť konkurent pre Teslu Model 3 a o rok neskôr konkurent pre Model S v podobe elektromobilu s označením Audi A9 e-tron.

Zdroj: electrek.co

1. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+