MojElektromobil

Audi e-tron bol prvým elektromobilom automobilky. Išlo o veľmi vydarené vozidlo, ktorého najväčším problémom bola vyššia spotreba. Neskôr prišiel na trh športový e-tron GT, ktorý je vyrobený na rovnakej platforme ako Porsche Taycan. A ten vzbudil mnoho pozornosti. Ide o skvelý elektromobil so skvelým výkonom, veľkou batériou a perfektnými jazdnými vlastnosťami.

Mohlo by vás zaujímať:

Nový Porsche Taycan je už oficiálne tu a prišlo s viacerými vylepšeniami, ktoré sa udiali hlavne “pod kapotou”. Zvýšil sa výkon, znížila sa spotreba, predĺžil sa dojazd. Všetko vítané novinky. Redakcia MôjElektromobil.sk už mala možnosť tento vylepšený model vyskúšať, viac informácií a prvé dojmy nájdete v článku Exkluzívne: Na okruhu sme otestovali najvýkonnejšie Porsche všetkých čias – Porsche Taycan Turbo GT.

Audi e-tron GT nadviaže na nový Taycan

Nové Audi e-tron GT sa pripravuje na debut a prototypy už jazdia v uliciach v rámci testovania, informoval portál Electrek. Očakávame, že novinka dostane podobné vylepšenia ako tie, ktoré sme už mali možnosť vidieť v prípade spomínaného Porsche Taycan. Dostane väčšiu batériu, vyšší výkon a dlhší dojazd. Samozrejme, tieto informácie automobilka ešte nepotvrdila.

Audi e-tron GT
Prototyp Audi e-tron GT | Zdroj: Audi

Taycan a aj e-tron GT sú práve elektromobilmi, o ktorých sa hovorilo ako o konkurentoch pre Teslu Model S. Ponúkajú síce podobný výkon, no je potrebné dodať, že ide o úplne inú kategóriu vozidiel. Najnovší Taycan v najvyššej konfigurácii dokonca ponúka výkon cca. 1 100 koní (overboost), čo z neho robí najvýkonnejšie Porsche všetkých čias. Z nuly na stovku zrýchli len za 2,2 sekundy. Je možné, že najvýkonnejší e-tron GT ponúkne veľmi podobný výkon.

Predstavenie už čoskoro?

Zdroj uvádza, že predstavenie novinky je už prakticky za dverami a spomína sa ešte tento týždeň. Zakamuflované vozidlá už boli videné, pričom nový e-tron GT si zachováva tvar karosérie aktuálneho modelu. To je samozrejme očakávané, nikto nečakal nejaké výrazné zmeny. Tie sa udejú najmä pod kapotou, vizuálne zmeny budú len minimálne.

Audi e-tron GT
Prototyp Audi e-tron GT | Zdroj: Audi

O čom však automobilka Audi informovala, je, že novinka dostane vylepšené odpruženie, ktoré by malo zlepšiť už tak skvelú dynamiku. Vo výbave by mali byť teda nové tlmiče a aj zadný diferenciál. Prototyp bol nedávno videný v rámci testovania zimných podmienok v Škandinávii.

Náš tip
V Európe spúšťajú recykláciu batérií z elektromobilov. Firma mieri do dvoch krajín
19. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+