MojElektromobil
eAutoportal 13. septembra 2017

Automobilka Audi nám predstavila na autosalóne vo Frankfurte zbrusu nový koncept autonómneho elektromobilu Audi Aicon, ktorý ponúka dojazd 700 až 800 km, extrémny rázvor a 4 elektromotory. Napriek tomu, že štúdia pôsobí veľmi futuristicky, mohla by sa stať základom pre sériový sedan, ktorý sa má objaviť okolo roku 2020.

Pri prvom pohľade na Audi Aicon nie je úplne jasné o aký typ automobilu sa vlastne jedná. Samotná automobilka ho označuje ako 4-dverový 2+2 sedan budúcnosti. Môžeme tak predpokladať, že z neho vzíde elektrický športovo-luxusný sedan, ktorý bude mať ambície konkurovať súčasnému etalónu tejto vznikajúcej triedy, ktorým je Tesla Model S. Objaviť by sa mohol už okolo roku 2020.

Náš tip
Audi chce zvýšiť účinnosť svojich elektrifikovaných vozidiel pomocou solárnych panelov

Koncept Audi Aicon má však od sériového sedanu ešte určite veľmi ďaleko. Veď v jeho interiéri nenájdeme volant ani pedále. To znamená, že aspoň koncept bol vyvíjaný ako plne autonómne vozidlo. Navyše jeho rázvor je extrémnych 3 470 mm, čo je o 240 mm viac ako má predĺžená limuzína Audi A8. To isté platí aj o dĺžke 5 440 mm. Šírka je však už o niečo striedmejšia, keď dosahuje hodnotu 2 100 mm.

audi aicon

O pohon sedanu budúcnosti sa starajú až 4 elektromotory, ktoré sú umiestnené v blízkosti každého kolesa. Zabezpečujú tak pohon „Quattro“, a to pri celkovom výkone 260 kW/550 Nm. Vzhľadom na súčasné pomery elektromobilov má Audi Aicon aj extrémny dojazd. Ten sa má pohybovať medzi 700 až 800 km podľa NEDC. V praxi by to mohlo znamenať 530 až 600 km na jedno nabitie.

Náš tip
Špionážne zábery | Takto vyzerá prvý elektromobil od Audi v maske

Audi Aicon ma byť kompatibilné s 800V nabíjacími systémami, ktoré dokážu nabiť batériu na 80 % za 30 minút. Elektromobil bude možné nabíjať aj bezdrôtovo, pomocou indukcie.

Zdroj: tlačová správa

13. septembra 2017
Fotománia

+