MojElektromobil

Automobilka Audi a Alta Devices, dcérska spoločnosť čínskeho špecialistu v oblasti solárnych panelov Hanergy, spolupracujú na novom projekte. Prvotným cieľom je integrácia tenkých solárnych článkov do panoramatických sklenených striech vozidiel Audi. Prvý prototyp by mohol byť hotový už koncom tohto roka. 2017. Neskôr majú byť solárne články obsiahnuté v rámci celej plochy strechy.

Prinesie solárna energia nabíjanie batérie?

V budúcnosti má byť takmer celý povrch strechy pokrytý solárnymi článkami. Elektrina, ktorú generujú, bude prúdiť do elektrického systému vozidla a môže dodávať energiu napríklad pre klimatizačný systém alebo ohrievače sedadiel. Tým sa zvýši celková efektivita vozidla, čo sa priaznivo prejaví aj na dojazde.

Náš tip
Nové Audi Q3 sa má dočkať aj elektrickej a plug-in hybridnej verzie

audi solarne panely

“Dojazd elektrických vozidiel zohráva pre našich zákazníkov rozhodujúcu úlohu. Spolu s firmou Hanergy plánujeme nainštalovať inovatívnu solárnu technológiu ​​v našich elektrických vozidlách,” uviedol člen predstavenstva pre obstarávanie automobilky Audi Dr. Bernd Martens.

Neskôr môže slnečná energia priamo nabíjať trakčnú batériu pre elektromobil. “To by bolo míľnikom na ceste k dosiahnutiu trvalo udržateľnej mobility bez emisií,” pokračoval Dr. Martens. Ekologická elektrická energia bude teda generovaná inovatívnymi, tenkými a flexibilnými solárnymi článkami. Tieto panely fungujú veľmi dobre aj pri nízkom svetle a tiež pri vysokých teplotách. Solárne články vyrába spoločnosť Alta Devices v Kalifornii.

“Partnerstvo s Audi je pre spoločnosť Alta Devices prvou spoluprácou s renomovanou automobilkou. Kombináciou našich pokrokových technológií  v oblasti solárnej technológie a úsilia Audi smerom k trvalo udržateľnej mobilite bez emisií môžeme spoločne formovať solárne vozidlo budúcnosti,” – povedal Dr. Ding Jian, senior viceprezident spoločnosti Hanergy a generálny riaditeľ spoločnosti Alta Devices.

Zdroj: tlačová správa

28. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+