MojElektromobil
eAutoportal 18. augusta 2017

Tretia generácia Audi Q3 už brázdi cesty v rámci testovacích jázd. Spolu s tým sa dostávajú na svetlo sveta aj špecifikácie tohto kompaktného SUV. Asi najzaujímavejšou správou je, že by sa malo objaviť aj v plug-in hybridnej a čisto elektrickej verzii.

Novej generácie Audi Q3 sa dočkáme v budúcom roku, kedy príde na trh s benzínovými, ale aj dieselovým motormi. Magazín Autocar však priniesol informáciu, že sa dočkáme aj plug-in hybridnej a plne elektrickej verzie. Plug-in hybrid má využívať inovovanú koncernovú techniku, ktorú má tvoriť 1,5 l 4-valec a elektromotor neznámych parametrov. Pohonná jednotka má ponúknuť systémový výkon vyše 150 kW (200 k) a dojazd 50 km na elektrickú energiu, a to až do rýchlosti 130 km/h.

Náš tip
Audi chystá konkurenta pre Teslu Model 3, „e-tron Compact“

Elektrický pohon z e-Golfu?

Oveľa prekvapivejšou správou je, že Audi Q3 má dostať aj čisto elektrickú pohonnú jednotku. Údajne to potvrdili zdroje, ktoré sa podieľajú na vývoji novej Q-trojky. Vďačiť za to zrejme môžeme čínskemu trhu, kde významne stúpa dopyt po elektromobiloch kvôli tamojšej dopravnej politike. Je predpoklad, že elektrické SUV by mohlo využívať podobnú techniku ako má modernizovaný Volkswagenu e-Golf. Ten však disponuje výkonom 100 kW a batériou s kapacitou 35,8 kWh, ktorá zabezpečuje dojazd 300 km (NEDC). V prípade ťažšej a menej aerodynamickejšej Q-trojky tak môžeme očakávať výraznejšie navýšenie týchto parametrov.

Náš tip
Špionážne zábery: Takto vyzerá prvý elektromobil od Audi v maske

Je však otázne či sa tejto verzie dočkáme na európskom trhu. Ako je známe, Audi plánuje uviesť na globálny trh elektrické SUV Audi E-tron Quattro, postavené na úplne novej platforme, a to už budúci rok.

Zdroj: autocar.co.uk

18. augusta 2017
Fotománia

+