MojElektromobil

Na autosalóne v Ženeve sme mohli vidieť jeden zaujímavý kúsok za druhým. Veľký dôraz v poslednom čase kladú automobilky aj na elektromobilitu. O elektrické koncepty tak nebola núdza. Veľmi zaujímavým je aj model ECF značky Arcfox, ktorý pochádza z čínskych dielní a navrhnutý bol Walterom de Silvom. Vo svojej kariére šéfoval dizajnu vo Volkswagene a je zodpovedný za dizajn niekoľkých ikonických automobilov, akými sú napríklad Audi R8 prvej generácie, Alfa Romeo 147 a 156, Audi A5 či Volkswagen Scirocco.

Predstavenie sprevádzali zaujímavé osobnosti

Značka Arcfox je pre mnohých veľkou neznámou. Ide však o divíziu jedného z významných čínskych producentov áut Beijing Electric Vehicle. V roku 2018 predal Arcfox na domácom trhu viac ako 150 tisíc elektromobilov. Dôležitosť prezentácie tejto novinky zvýraznili aj ďalšie prítomné osobnosti – okrem vedúceho pracovníka Daimleru, ktorý má v automobilke taktiež majetkovú účasť, bol prítomný aj bývalý francúzsky premiér Francois Fillon.

Boli sme pri tom aj my

Arcfox ECF upúta chýbajúcimi kľučkami dverí, ktoré sú nahradené dotykovým tlačidlom. Rovnako sú na tom aj tlačidlá v interiéri. Na predstavení samozrejme nechýbal ani MojElektromobil.sk a dokonca sme priniesli aj živé video. Koncept Arcfox ECF by mal ponúknuť dojazd až 600 kilometrov na jedno nabitie. Ďalšie technické špecifikácie zatiaľ známe nie sú.

Fotogaléria

Viac noviniek zo Ženevy:

7. marca 2019
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+