MojElektromobil

Od iOS 12 bude možné používať Apple CarPlay aj s aplikáciami tretích strán. Už nebudete nútení na navigovanie používať len mapy Apple. Pokiaľ preferujete Google Mapy, prípadne Waze alebo inú navigáciu, budete ju môcť použiť aj s CarPlay.

Náš tip
TEST | HYUNDAI IONIQ ELECTRIC: DOBRÁ REKLAMA PRE ELEKTROMOBILITU

CarPlay už nejaké aplikácie tretích strán podporuje, no nejedná sa o navigácie. Apple Mapy sa síce v poslednom čase dosť zlepšili, no Google Mapy sú stále využívanejšie a obľúbenejšie aj medzi používateľmi Apple zariadení. Navyše nepodporujú také množstvo real-time informácií ako napríklad Waze. Tým, že Apple umožní používateľom vybrať ľubovoľnú navigáciu, umožní im lepší zážitok z používania CarPlay.

hyundai ioniq electric test

Čo je CarPlay

Táto funkcia ponúka lepšiu interakciu vášho iPhonu a automobilu. Jednoducho pripojíte iPhone a na displeji vášho auta vidíte, čo sa deje. Môžete si nastaviť navigáciu, počúvať hudbu a mnoho iného, pričom telefón môžete mať odložený. Všetko dokážete priamo z displeja automobilu. Vozidlo samozrejme CarPlay musí podporovať, inak si neškrtnete. Samozrejme elektromobily nie sú žiadnou výnimkou, a tak bez problémov túto funkciu nájdete napríklad v elektromobiloch Kia Soul, Chevrolet Bolt EV, Hyundai Ioniq, Hyundai Kona a ďalších.

Zdroj: theverge.com

6. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+