MojElektromobil

Juhokórejský výrobca priniesol v rámci slovenskej premiéry avizovanú novinku v podobe svojho nového modelu Santa Fe, ale aj svoj nový elektromobil Kona Electric. Návštevníci bratislavského Autosalónu 2018 si tak mohli prezrieť finálny dizajn vozidla, interiér a samotnú výbavu dlho očakávaného elektromobilu.

Náš tip
BRATISLAVSKÝ AUTOSALÓN 2018: ELEKTROMOBILY A HYBRIDY NA JEDNOM MIESTE! | FOTO (AKTUALIZOVANÉ)
Tohtoročný bratislavský Autosalón priniesol aj slovenskú premiéru elektrického modelu Hyundai Kona Electric.

Hyundai Kona Electric

Automobilka Hyundai deklaruje maximálny výkon až 150 kW (lepšie vybavená verzia), maximálnu rýchlosť až 167 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy. Akumulátor s kapacitou 64 kWh by mal ponúknuť dojazd na jedno nabitie približne na úrovni 480 km (rovnako lepšie vybavená verzia). Podľa štandardu WLTP by malo ísť konkrétne o hodnotu 482 kilometrov a podľa optimistickejšieho NEDC štandardu zasa 546 kilometrov.

„Hyundai Motor je už dlhšie lídrom v oblasti riešení mobility budúcnosti,“ povedal Andreas-Christoph Hofmann, člen predstavenstva Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt. „Uvedením nového modelu Kona Electric posilňujeme naše ambície v oblasti stratégie výroby ekologických vozidiel. Je to automobil bez kompromisov – kombinujúci typ karosérie SUV s elektrickým pohonom. Reprezentuje progresívny charakter Hyundai. S Hyundai Motor je budúcnosť už dnes!“

Rýchle nabíjanie elektromobilu ponúka nabitie na 80% pri 100 kW nabíjačke už za 54 minút. Štandardné nabíjanie (7,2 kW) by malo následne dobiť akumulátor za 9 hodín a 35 minút. Budúci zákazník sa bude môcť spoľahnúť aj na funkciu ako Adaptive Smart Cruise Control (adaptívny radarový tempomat). Nebude chýbať ani Lane Following Assist, ktorý udrží elektrické SUV v strede jazdného pruhu v rozsahu rýchlosti od 0 do 150 km/h na mestských uliciach aj na diaľniciach.

Oficiálna cena modelu Hyundai Kona Electric určená pre európskych zákazníkov zatiaľ nebola oznámená. Ako sme vám však naznačili v našich predošlých článkoch, poznáme aspoň cenu na domácom, teda kórejskom trhu. Tá činí za verziu s nižším dojazdom v prepočte niečo menej ako 33 000 eur. Za variant s vyšším dojazdom zaplatí zákazník približne 36 700 eur.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: hyundai

1. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+