MojElektromobil

Uznávaný spotrebiteľský magazín Consumer Reports, ktorý má viac ako 80 ročnú tradíciu, otestoval reálny dojazd elektromobilov Chevrolet Bolt (Opel Ampera-e) a Tesla Model S 75D. A Chevrolet sa stal elektromobilom s najväčším skutočným dojazdom, aký kedy prešiel testovaním Consumer Reports. Skloniť sa pred ním musela aj oveľa drahšia Tesla s väčšou kapacitou batérie.

Chevrolet Bolt je jedným z mála cenovo dostupných elektromobilov, ktorý disponuje pomerne veľkou batériou a veľmi slušným dojazdom. Čo je potešiteľné, pomaly sa začína objavovať aj na európskom trhu, a to ako donedávna koncernový (Opel odkúpilo PSA) Opel Ampera-e. Chevrolet Bolt/Opel Ampera-e disponuje 60 kWh batériou a jeho papierový dojazd je podľa realistickejšej americkej metodiky EPA 380 km, zatiaľ čo extrémne “optimistický” európsky cyklus NEDC uvádza 480 až 520 km.

Náš tip
10 zaujímavostí o úspešnom elektromobile Chevrolet Bolt

Chevrolet Bolt/Opel Ampera-e prekonal papierové hodnoty

Praktické testy ukazujú, že Chevrolet Bolt/Opel Ampera-e (37 500 USD) je schopný reálne jazdiť aj nad uvádzané hodnoty EPA. Posledným dôkazom je test magazínu Consumer Reports, v ktorom sa podarilo najazdiť 402 km na jedno nabitie (metodika testovania). V rámci porovnávacieho testu dojazdu dosiahla prémiová Tesla Model S 75D dojazd 378 km, pričom tá disponuje 75 kWh batériou a takmer dvojnásobnou cenovkou (69 500 USD). Pre porovnanie, EPA uvádza jej dojazd 416 km a NEDC 490 km.

Náš tip
Opel Ampera-e príde na trh v máji, na ceste sú aj ďalšie elektromobily značky

Na jej palube Tesly však nájdeme množstvo technologických vymožeností a aj bohatšiu výbavu. Taktiež treba povedať, že Model S 75D je takmer o 500 kg ťažší a jeho pohon je naladený viac na výkon, avšak má oveľa lepšiu aerodynamiku.

Takže to vyzerá, že Chevrolet Bolt/Opel Ampera-e bude jedným z najlepších, ak nie najlepším elektromobilom v pomere ceny v dojazdu. Uvidíme, čo prinesú reálne testy Tesly Model 3 či novej generácie Nissanu Leaf. Vážnou konkurenciou by mohol byť aj modernizovaný Hyundai Ioniq Electric s väčšou kapacitou batérie a samozrejme netreba zabúdať ani na Renault Zoe.

Zdroj: insideevs.com 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+