MojElektromobil

Návšteva pápeža Františka predstavuje pre Slovensko významnú udalosť, s ktorou je spojené množstvo formalít. Jednou z okruhu tých príjemnejších je odovzdávanie reprezentačných darov. 

Okrem tradičného bochníka chleba, ktorý patrí aj do neodštiepitelnej slovenskej kombinácie chlieb a soľ, si Svätý Otec zo Slovenska odnesie aj pomerne prekvapivý dar – nabíjaciu stanicu pre elektromobily z dielne slovenskej spoločnosti AgeVolt.

Trafili klinec po hlavičke

Úradujúci pápež sa aktívne zaujíma o ekologickú otázku a vyzýva na boj proti klimatickej kríze. Dobre oboznámený je aj s elektrickými vozidlami. V roku 2017 do daru dostal elektromobil Opel Ampera-e, pred rokom do Vatikánu zamieril vodíkový model Toyota Mirai a elektrický papamobil pripravuje aj spoločnosť Fisker. Navyše počas aktuálnej návštevy Slovenska pápežská delegácia na prepravu využíva vozidlá ŠKODA ENYAQ iV.

A keďže do automobilového parku Vatikánu spadajú prinajmenšom menované elektrické vozidlá, nabíjacia stanica Next od AgeVoltu by si mala nájsť aj svoje praktické využitie. Možno aj priamo na dodávanie energie pre očakávaný elektrický papamobil. Na prvý pohľad netypický darček tak v skutočnosti trafil klinec po hlavičke.

Táto špeciálne vyrobená nabíjačka bola vyhotovená z recyklovaných materiálov formou 3D tlače a nesie na sebe insígnie Vatikánu a Prezidenta SR.

AgeVolt oslavuje

Slovenský startup AgeVolt sa prirodzene teší z toho, že aj jeho dar bol prezidentkou Zuzanou Čaputovou slávnostne odovzdaný priamo do rúk Svätého Otca. Pri tejto príležitosti sa rozhodol pustiť do veľkých osláv. Všetkým záujemcom o nabíjaciu stanicu Next ponúka špeciálnu zľavu a spustil aj súťaž. Nabíjacia stanica Next tak mieri do Vatikánu, no svoje miesto si môže nájsť aj v slovenských domácnostiach.

Náš tip
Pápež František využíva počas návštevy Slovenska elektrické vozidlá ŠKODA ENYAQ iV
14. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+