MojElektromobil
  • ŠKODA AUTO Slovensko poskytla pápežovi Františkovi pri jeho návšteve Slovenska dve špeciálne upravené vozidlá ŠKODA ENYAQ iV
  • Bezemisné elektrické modely dopĺňajú aj dve vozidlá ŠKODA KAROQ
  • Hlava katolíckej cirkvi cestuje v rámci návštev vo vozidlách českej automobilky už po druhý raz

Pápežská delegácia na čele so Svätým Otcom Františkom bude počas návštevy Slovenska využívať na svoju prepravu dva elektromobily ŠKODA ENYAQ iV. Bezemisnú jazdu na čisto elektrickom SUV doplnia aj dve vozidlá ŠKODA KAROQ, ktoré pri príležitosti návštevy pápeža poskytla Apoštolskej nunciatúre na Slovensku spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko. Všetky autá prešli špeciálnou úpravou na základe špecifikácií požadovaných Vatikánom.

„Návšteva Svätého Otca v ktorejkoľvek krajine vo svete je mimoriadna udalosť a prináša so sebou nádej, ktorá je potrebná obzvlášť v týchto časoch. O to viac si ceníme, že nám Apoštolská nunciatúra na Slovensku prejavila dôveru a značka ŠKODA AUTO tak môže po návšteve Írska v roku 2018 opäť zabezpečovať prepravu pápeža Františka, tentoraz počas jeho pobytu na Slovensku. Pre účely mobility Svätého Otca sme pápežskej delegácii poskytli dva špeciálne upravené modely elektrického SUV ŠKODA ENYAQ iV. Bezemisnú a ekologickú jazdu na čisto elektrickom SUV doplnia aj dve vozidlá ŠKODA KAROQ,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Foto: ŠKODA

Všetky automobily spĺňajú tie najvyššie štandardy v oblasti bezpečnosti, pričom ŠKODA ENYAQ iV je podľa testov Euro NCAP jedným z najbezpečnejších vozidiel z hľadiska ochrany posádky vo svojej triede.

Vozidlá určené pre pápežskú delegáciu sú špeciálne upravené podľa požiadaviek Vatikánu. Aby návštevníci podujatí mohli na Svätého Otca lepšie vidieť, štandardne tónované zadné okná sú nahradené priehľadným sklom. Na predných blatníkoch na strane spolujazdca sú umiestnené chrómované držiaky, ktoré počas ciest nesú vatikánsku vlajku. Na krytoch vonkajších zrkadiel sa zas nachádza oficiálne logo pápežovej návštevy na Slovensku. Súčasťou požiadaviek Vatikánu bola tiež inštalácia dodatočného madla v interiéri vozidiel pre komfortnejšie vystupovanie. Všetky autá sú v čiernej metalíze a majú čierny interiér.

Foto: ŠKODA

Hlava katolíckej cirkvi cestuje v špeciálne upravených vozidlách tradičného českého výrobcu už po druhý raz. Značka ŠKODA AUTO poskytla Svätej stolici štyri modely ŠKODA RAPID SPACEBACK počas dvojdňovej návštevy pápeža Františka v Írsku v rámci Svetového stretnutia rodín v roku 2018 v Dubline.

Náš tip
ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV: Elektromobilita v najelegantnejšej podobe
13. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+