MojElektromobil

Koncernové dvojičky, Volkswagen ID.3 a Cupra Born to majú na trhu s elektromobilmi náročné. V ich cenovej kategórii existuje veľa schopných konkurentov, a práve to je hlavným dôvodom, prečo sa ich výroba pozastavuje, pretože Wolkswagen zaznamenáva pokles dopytu. Na tému upozornil portál Electrive.com.

Klesajúci dopyt

Automobilka momentálne bojuje aj s nedostatkom motorov. Problém je konkrétne s nedostatkom motorov APP550 s výkonom 210 kW a krútiacim momentom 550 Nm. Spomínané modely ale používajú staršie motory a problémy s dostupnosťou sa ich nedotkli. Dopyt zo strany zákazníkov má však byť nízky, a tak došlo k optimalizácii výroby, s čím súvisí aj prestávka vo výrobe.

Vozidlá sa vyrábajú v nemeckých mestách Zwickau a Drážďany a pozastavenie výroby je zatiaľ naplánované do konca tohto roka. Následne by sa mala výroba obnoviť. Volkswagen bude pokračovať aj s pozvoľným prepúšťaním zamestnancov v továrni v Zwickau aj na začiatku budúceho roka. Prípadné následné prepúšťanie sa bude odvíjať najmä od dopytu.

Test Volkswagen ID.3 Pro S
Volkswagen ID.3 a Cupra Born

Momentálne bude pre automobilku dôležitý aj model Volkswagen ID.7, ktorý bol predstavený len nedávno a predstavuje to najlepšie v oblasti elektromobility, čo koncern momentálne dokáže vyrobiť. Modely ID.3 a Cupra Born sme mali možnosť aj otestovať v redakcii a ide o veľmi zaujímavé vozidlá, ktoré sa rozmerovo hodia aj do mesta, no zvládnu pohodlne prejsť aj dlhšie trasy. Navyše, vynikajú atraktívnym dizajnom.

Náš tip
Nižšia stredná trieda aj SUV. KIA na Slovensku spustí výrobu dvoch elektromobilov
6. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+