MojElektromobil

Ako sa technológie posúvajú ďalej, musí nastať progres aj v ľudskom zmýšľaní. Práve postupný prechod na elektrické vozidlá môže zohrať svoju úlohu v snahe o zachránenie planéty pred klimatickou krízou. Uvedomuje si to aj spoločnosť Volvo. Oznámili totiž podpísanie zmluvy, ktorá ich zaväzuje k výrobe elektrických autobusov pre Európu. Tie by sme na cestách veľkých miest mohli vidieť už začiatkom roka 2025. Informuje o tom portál Volvo Buses.

Spolupráca dvoch gigantov

Spojením síl so spoločnosťou MCV (Manufacturing Commercial Vehicles) sa Volvo Buses snaží zužitkovať svoje znalosti vo výrobe elektrických autobusov a posilniť svoju pozíciu lídra v elektrifikácii verejnej dopravy. Spoločnosť MCV, známa svojimi rozsiahlymi skúsenosťami s veľkými vozidlami, prispeje svojimi kapacitami k zabezpečeniu efektívnej výroby elektrických autobusov.

elektrické autobusy Volvo
elektrické autobusy Volvo | Zdroj: Volvo Buses

Výroba by mala prebiehať v továrňach vo Švédsku. Nepôjde ale o prvé spojenie síl medzi spoločnosťami. MCV je totiž zodpovedná aj za niektoré elektrické linky londýnskej hromadnej dopravy. Vedenie Volvo Buses sa vyjadrilo nasledovne: “Spoluprácou s externým výrobcom budeme mať väčšiu flexibilitu, aby sme mohli lepšie spĺňať požiadavky trhu a požiadavky zákazníkov.”

Cieľom je “zelená” Európa

Toto partnerstvo predstavuje významný krok k dosiahnutiu ambicióznych cieľov spoločnosti Volvo Buses v oblasti udržateľnosti. Vďaka nemu budú schopní znížiť emisie a vytvoriť ekologickejšie možnosti dopravy, samozrejme oveľa efektívnejšie ako doteraz. Keďže mnohé európske mestá v súčasnosti vymýšľajú plány na vytvorenie čistejšieho prostredia, zapojenie elektrických autobusov sa stáva kľúčovou súčasťou ich stratégií o udržateľnej mobilite.

eFleet Day 2023 sa v tomto roku zameria aj na elektrické autobusy a nákladné vozidlá

V súvislosti s úžitkovou dopravou sa v tomto roku uskutoční druhá konferencia s názvom eFleet Day 2023 Truck & Bus, ktorá bude zameraná práve na tento segment, pretože si uvedomujeme, že aj kamiónová a autobusová doprava môžu byť elektrifikované. Uskutoční sa v októbri a detaily zverejníme včas. Zatiaľ si môžete pozrieť fotogalériu z eFleetDay 2023, ktorá sa uskutočnila v Šamoríne, v x-bionic sphere – Takto to vyzeralo na odbornej konferencii eFleet Day 2023 | FOTOgaléria.

Náš tip
Smart Green Mobility: Poznáme najaktívnejšie školy. Na tieto 3 mieri výstava elektromobilov a smart technológií
29. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+