MojElektromobil

Najpredávanejšie elektromobily na Slovensku, Volkswagen e-Up a Škoda Citigo-e iV, sú vo veľkom zvolávané do servisu. Netýka sa to však všetkých áut, ale iba určitej skupiny vyrobenej do istého dátumu. Či sa to týka aj vášho auta zistíte veľmi jednoducho.

Či vlastníte Volkswagen e-Up alebo Škoda Citigo-e iV, týka sa to oboch áut a s istotou aj u nás nepredávaného Seat Mii Electric. Či aj vaše auto musí navštíviť servis zistíte veľmi jednoducho, a to na oficiálnej stránke Škoda Auto. Stačí zadať VIN vášho auta a web vám spätne oznámi, či máte kontaktovať najbližšie servisné centrum.

Aj keď ide o stránku Škoda Auto, môžete tu zadať VIN číslo aj z Volkswagen e-Up, nám to funguje. Podobnú stránku pre Volkswagen sme síce našli, no určená je pre zahraničie a VIN číslo z e-Up nedokáže identifikovať. A aký problém je vlastne nutné riešiť v servise?

Informácie zo servisu hovoria, že je nutné preprogramovať riadiacu jednotku elektrického motora. Dôvodom má byť chyba, ktorá môže spôsobovať problém s pripravenosťou vozidla na jazdu, konkrétne sa to má týka aktivácie nabíjania cez aplikáciu. Správu v tomto znení sme dostali zo servisu: „…kvôli pripravenosti na jazdu – aktivácia nabíjania cez aplikáciu môže byt problém.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

22. decembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+