MojElektromobil

Doplnené informácie o plánoch pre Slovensko.

Po predstavení elektromobilu Volkswagen e-Up! v roku 2020 nemecká automobilka priam šokovala svoje publikum. Elektromobilita sa stále viac a viac predierala do popredia a to hralo Volkswagenu do kariet. Nový e-Up! si zamilovali viacerí milovníci malých áut s elektrickým agregátom. Webový portál InsideEVs hlási, že sa dočkáme obnovenia tohto modelu.

Volkswagen e-Up! sa má opätovne vrátiť do predaja

Elektromobil e-Up! patril v Nemecku medzi najpredávanejšie elektrické autá. Išlo o druhé najobľúbenejšie elektrické vozidlo, hneď po Tesle Model 3. Niet teda pochýb o tom, že e-Up! bude mať potenciál aj po obnovení predaja. Nemecká automobilka mala na každom predanom kuse e-Up prerobiť štyri až päť tisíc eur.

Lásku k malým elektromobilom si však našlo stále viac ľudí, tak sa ho Volkswagen rozhodol opätovne zaradiť do svojej ponuky. Volkswagen e-Up! sa bude opäť môcť vyznačovať svojim 250-kilometrovým dojazdom. Odhadovaná cena je stanovená na 26 750 eur. Tá sa bude samozrejme líšiť v zásade od výbavy. Dotácie v Nemecku dokážu túto cenu znížiť na prívetivejších 17 000 eur.

V konfigurátore výrobcu sa e-Up! objaví niekedy v polovici februára. Je možné rátať s veľkým počtom záujemcov. Volkswagen preto nesmie zaváhať, ako tomu bolo pri prvom pokuse predaja automobilu. Dodacia lehota bola dlhá, čo určite na koncového zákazníka nepôsobí pozitívnym dojmom. Nástupcom pre Volkswagen e-Up! bude približne od roku 2025 model ID. Life.

Samotný Volkswagen ešte neurobil k tejto téme žiadne oficiálne vyhlásenie a e-Up! sa zatiaľ nenachádza ani na oficiálnych stránkach automobilky.

Bude sa Volkswagen e-Up! predávať aj na Slovensku?

Volkswagen e-Up! patril medzi zaujímavú voľbu aj na Slovensku, preto sme overovali ako to bude s dostupnosťou vzhľadom na informácie o obnovení predaja. Ako nám za značku Volkswagen prezradil Ing. Miroslav Straka, model e-up! sa vyrába a bude vyrábať len pre určité trhy.

Slovensko ani okolité štáty tam nespadajú, čo znamená, že predaj u nás nebude obnovený. Na ktoré presne trhy sa chce automobilka s týmto modelom zamerať nespresnil. Vieme teda len toľko, že Volkswagen e-Up! u nás nebude dostupný.

Náš tip
Toto sú elektromobily, na ktoré sa môžeme tešiť v roku 2022


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+