MojElektromobil

Spoločnosť Volkswagen patrí medzi tie, ktoré už stihli priniesť na globálny trh hneď niekoľko elektromobilov. Aj keď však priniesli mestské elektrické ID.3, stále im chýba cenovo dostupnejší model. S tým sa už chystá prísť aj Tesla, kde to potvrdil na dni investorov aj samotný Elon Musk. Portál Reuters teraz prináša informáciu o pripravovanom Volkswagene.

Priniesť cenovo dostupný elektromobil nie je vôbec ľahké. Deje sa tak aj kvôli tomu, že veľkú časť z ceny vozidla tvorí jeho batéria. Tú síce môžete použiť menšiu, zníži sa však aj jej kapacita a vďaka tomu aj jej dojazd. Automobilky tak vymýšľajú spôsob, aby bola spokojnosť aj na strane dojazdu a aj na strane ceny.

Volkswagen sa tak zaradil k automobilkám, ktoré minimálne o takomto niečom rozmýšľajú a snažia sa to priniesť do reality. Tento model by sa však podľa informácií mal vyrábať v Severnej Amerike, a to konkrétne v USA alebo Mexiku. Hrozí tak, že by sa do Európy ani nemusel dostať. Aj keď by Tesla chcela prísť s elektromobilom do 25 000 dolárov, ten od Volkswagenu by sa mal zmestiť do 35 000 dolárov(cca 32 500 €).

Na parametre aj názov si budeme musieť počkať

Spoločnosť sa tiež snaží vymyslieť, kde by vyrábala batérie pre takéto vozidlo. Musí dbať na to, aby práve táto krajina spadala pod inflačno-regulačné zákony USA. Ak by sa tak nestalo, mohlo by to výrazne navýšiť cenu vozidla pre spotrebiteľa. Pod takéto lokality spadá napríklad aj susedná Kanada, ktorá je známa svojim nerastným bohatstvom a záujmom Volkswagenu.

Test Volkswagen ID.3 Pro S
Volkswagen ID.3 Pro

Otázny je aj názov vozidla. Podľa všetkého by mohla novinka dostať názov ID.2, a to aj vďaka jeho veľkosti. Rovnako nie je vylúčený názov ani ID.1. Všetko je v rukách Volkswagenu, no písmenká ID by s názvu nemali zmiznúť ak si chce spoločnosť ponechať jednotné označovanie. Začiatkom roka sa ale špekulovalo aj o tom, že taký Mercedes-Benz prestane používať označenie elektromobilov začínajúce písmenkami EQ.

Náš tip
Test Lexus RZ 450e: Lexusné vozenie s citeľným zrýchlením
13. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+