MojElektromobil

Koncern Volkswagen zažíva komplikované obdobie. Okrem iného sa potýka aj s nedostatočnými výrobnými kapacitami. Tento problém chcel vyriešiť výstavbou novej fabriky v Turecku. Tam by spustil výrobu modelu Passat, no vzhľadom na vypätú geopolitickú situáciu bol plán pozastavený.

V existujúcich fabrikách tak teraz musí pristúpiť k určitej úprave produkčných plánov a prerozdeleniu výroby. V rámci novej stratégie by dokonca malo dôjsť k zaujímavej zmene pre bratislavský závod, kam sa môže presunúť časť produkcie nových áut.

Okrem modelov Škoda Karoq či Volkswagen Passat je pre Slovensko v hre podľa aktuálnych správ aj nešpecifikovaný elektromobil vo veľkosti modelu Volkswagen Polo, postavený na platforme MEB. Či sa tým myslí novinka ID.3, alebo úplne iný elektromobil, zatiaľ nie je isté.

Volkswagen ID.3

Možných scenárov je tak síce viac, no horúcim kandidátom je práve nový elektromobil. Túto možnosť podľa portálu Automotive News Europe pripustil šéf výroby Andreas Tostmann, ktorý má pod palcom 16 výrobných závodov nemeckého koncernu po celom svete.

Ten mal uviesť, že v nemeckom závode v Emdene, kde mal byť nešpecifikovaný elektromobil vo veľkosti Volkswagen Polo pôvodne produkovaný, bude podľa najnovších plánov namiesto toho zastrešená výroba elektrického sedanu z radu ID Aero, a to s ročnou produkciou v objeme viac ako 120 000 vozidiel.

Produkciu pôvodne zamýšľaného elektromobilu v objeme 200 000 kusov je preto nutné presunúť niekam inam. Pričom podľa Tosmanna to s najväčšou pravdepodobnosťou bude práve slovenský podnik v Bratislave.

V bratislavskom závode sa už vyrába elektromobil Volkswagen e-Up! a v príprave je aj výroba Škoda CITIGOe iV.

volkswagen e-up vyroba

13. novembra 2019
Zdroj: Automotive News Europe

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+