MojElektromobil

Volkswagen prináša čoraz dostupnejšiu elektrickú mobilitu pre masy. Nová verzia elektrického mini e-up! bude mať dlhší dojazd a bude lacnejšia ako jeho aktuálna verzia.

Základná cena novej verzie bude 21 975 eur bez dotácie. Zaujímavá cena bude k dispozícii aj pri lízingu. VW e-up! si budete môcť zaobstarať za 159 eur mesačne. Táto informácia platí aktuálne pre nemecký trh.

VW e-UP! (foto: Volkswagen Slovakia)

Predĺžený dojazd

Vďaka novému pohonnému systému je teraz dojazd na úrovni 260 km. Napriek malým rozmerom je e-up! plnohodnotný elektromobil pre štyri osoby.

Kapacita batérií sa zvyšuje z 18,7 kWh na 32,3 kWh. Výsledkom je predĺžený dojazd na spomínaných 260 km v reálnej premávke. Očakávaná spotreba energie je 12,7 kWh/100 km, čo patrí medzi najlepšie spotreby na trhu. Na nabitie batérie si tiež nepočkáte dlho. 80 % kapacity s DC nabíjaním (jednosmerný prúd) a výkonom 40 kW nabijete za 60 minút.

Nabíjanie je možné cez aplikáciu zapnúť a vypnúť kedykoľvek, rovnako cez ňu môžete ovládať aj klimatizáciu.

E-up! je šetrný k životnému prostrediu a zároveň ponúka svižné jazdné vlastnosti. Akcelerácia z 0 na 100 km/h trvá 11,9 sekundy a najvyššia rýchlosť modelu je 130 km/h.

Výroba VW e-UP! V bratislavskom závode
Výroba VW e-UP! v bratislavskom závode (Foto: VW Slovakia)

Nižšiu cenu e-up! je možné pripísať aj objemu výroby, keďže Volkswagen plánuje vyrábať nový e-up! vo výrazne väčšom množstve ako aktuálnu verziu.

Volkswagen v Nemecku ponúka na nový e-up! špeciálnu dotáciu 2380 € a len 0,5 % daň z nákupu nového vozidla namiesto 1 % dane. Okrem toho platí na batériu záruka 8 rokov, resp. 160 000 km.

6. septembra 2019
Zdroj: Volkswagen

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+