MojElektromobil
Slavo Dzuričko 16. mája 2018

Známa prepravná spoločnosť UPS odhalila nové elektrické dodávky menších rozmerov určené pre prepravu svojich zásielok. Tie vznikli v spolupráci so spoločnosťou Arrival a vyzerajú o čosi viac futuristicky ako konkurenčné vozidlá. Malé dodávky vyzerajú ako milé vozidlá z populárnej rozprávky „Autá“ od Pixaru. Tento dojem budí najmä dizajn exteriéru, tvar svetlometov a pomerne zaoblené tvary karosérie.

Náš tip
UPS OBJEDNÁVA 125 KUSOV ŤAHAČOV TESLA SEMI. VIAC AKO SPOLOČNOSŤ PEPSICO! 4

UPS a elektrické dodávky

Nejde o prvý krok spoločnosti UPS smerom k elektrifikácií svojich prepravných služieb. Už pred časom UPS predbežne objednalo aj 125 kusov známych elektrických ťahačov Tesla Semi. So spomínanou spoločnosťou Arrival prebiehala spolupráca už od roku 2016 a flotila menších dodávok by mala byť k dispozícii na cestách už do konca tohto roka.

Prvotná flotila, ktorá vznikla v spolupráci spoločností UPS a Arrival, bude obsahovať 35 kusov elektrických dodávok. Tieto vozidlá by mali ponúknuť dojazd na úrovni približne 240 kilometrov na jedno nabitie. Dodávky budú testované najskôr v mestách ako Paríž a Londýn, pričom v rámci ich výbavy nechýba početné množstvo asistenčných systémov či širšie zorné pole z pohľadu vodiča vďaka skleneným súčastiam. UPS tak aj naďalej rozširuje svoju flotilu elektrifikovaných vozidiel. Tá už teraz zahŕňa viac ako 300 elektrických a takmer 750 hybridných vozidiel v rámci USA a Európy.

Zdroj: engadget.com, theverge

16. mája 2018
Fotománia

+