MojElektromobil

Len pred niekoľkými dňami sme vám priniesli informáciu o rekordnej objednávke na elektrické ťahače Tesla Semi. Celkovo až sto kusov si objednala spoločnosť Pepsico. Teraz ju prekonáva svojou objednávkou spoločnosť UPS.

Svetoznáma prepravná spoločnosť UPS zaznamenáva rekordnú objednávku. Celkovo si teraz spoločnosť objednala až 125 kusov elektrických ťahačov Tesla Semi a prekonáva tak doterajší rekord, ktorý držala vo svojich rukách spoločnosť Pepsico so spomínaným počtom sto kusov elektrických ťahačov.

Náš tip
Spoločnosť Pepsico objednáva hneď 100 kusov elektrických ťahačov Tesla Semi!
tesla semi
Elektrický ťahač Tesla Semi.

Tesla Semi a UPS?

Spoločnosť UPS dáva skutočný dôraz aj na životné prostredie. V rámci USA prevádzkuje viac ako 8500 vozidiel, ktoré jazdia na alternatívne palivá (napr. CNG a iné). Plány spoločnosti pre rok 2020 hovoria, že každé štvrté vozidlo UPS bude poháňané jedným z alternatívnych druhov pohonu. V roku 2025 by podľa predpokladov spoločnosti mohli vozidlá s alternatívnym pohonom tvoriť až 40% vozidiel UPS.

‚‚Už viac ako storočie spoločnosť UPS zavádza nové technológie, ktoré vedú k efektívnejšej prevádzke nášho vozového parku. Tešíme sa na rozšírenie nášho záväzku v spolupráci so spoločnosťou Tesla. Tieto prelomové elektrické ťahače sú pripravené zaviesť novú éru v otázke bezpečnosti, vplyvu na životné prostredie a k zníženiu nákladov na prepravu,’’ povedal Juan Perez, inžinier spoločnosti UPS.

Výrobca ťahačov Tesla sa tak môže tešiť z vyberania prvých záloh za nové elektrické ťahače. Tie nie sú nízke a medzi ďalších zákazníkov, ktorí si nové ťahače objednávajú patria aj spoločnosti Sysco či Budweiser.

Zdroj: teslamotorsclub.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. decembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+