MojElektromobil

Elektrický ťahač Tesla Semi spoznala verejnosť doslova len pred pár týždňami. Po tom, čo unikli informácie o prvej stovke objednaných kusov teraz prichádza veľká objednávka od známej spoločnosti Pepsico.

Mike O’Connell, riaditeľ severoamerického dodávateľského reťazca Frito-Lay, dcérskej spoločnosti PepsiCo, dnes potvrdil objednávku elektrických ťahačov pre Reuters, odkiaľ prišli prvotné informácie.

Pepsico a 100 kusov Tesla Semi

Spoločnosť, ktorá prevádzkuje viac ako 10 000 nákladných vozidiel v súčasnosti analyzuje, ktoré trasy sú najvhodnejšie pre elektrické ťahače Tesla v Severnej Amerike. Vidí však širokú škálu použití pre ľahšie bremená ako napríklad jednoduché občerstvenie alebo kratšie dodávky ťažších nápojov.

Náš tip
Ktoré známe spoločnosti si už rezervovali elektrický ťahač Tesla Semi?

tesla semi

Tesla ponúkla dve verzie ťahačov Tesla Semi s celkovým dojazdom 300 a 500 míľ na jedno nabitie. Suma sa pohybuje na úrovni 150 000 resp. 180 000 dolárov za jeden elektrický ťahač. K dispozícii je tiež verzia “Founders Series” v hodnote 200 000 dolárov. Teoreticky sa tak hodnota objednávky spoločnosti Pepsico môže pohybovať na úrovni 15 – 20 miliónov dolárov.

Objednávky prichádzajú aj od ďalších spoločností

Navyše spoločnosť Tesla začala ponúkať predobjednávky za zálohu v hodnote 5000 dolárov. Neskôr sa výška zálohy zmenila na sumu 20 000 dolárov za jeden štandardný ťahač a celých 200 000 dolárov za vozidlo vo verzii “Founders Series.” Spoločnosť Pepsico však nezverejnila dátum objednávky a tak nepoznáme výšku zálohy, ktorú musela za nové elektrické ťahače zložiť.

Náš tip
Pozrite sa ako šialene akceleruje ťažkotonážny ťahač Tesla Semi | VIDEO

Objednávka od spoločnosti Pepsico prichádza už po predošlých početných objednávkach od iných záujemcov. Partnerská spoločnosť značky Budweiser prišla s objednávkou v počte 40 ťahačov a spoločnosť Sysco následne s objednávkou na ďalších 50 elektrických ťahačov Tesla Semi.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

13. decembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+