MojElektromobil

Zoznam spoločností, ktoré si zarezervovali pred 2 týždňami predstavený elektrický ťahač Tesla Semi stále stúpa. Aktuálne Tesla eviduje okolo 200 rezervácií. Najnovším známym záujemcom o ťahač Semi je spoločnosť DHL, ktorá si objednala 10 vozidiel.

Záujem o elektrický ťahač Tesla Semi rastie aj po zverejnení predpokladaných cien a navýšení rezervačného poplatku. To je veľmi dobré znamenie, ktoré indukuje, že záujem zo strany firemných zákazníkov je vážny. Pri predstavení Tesly Semi bola výška rezervačného poplatku 5 000 USD. Ten Tesla neskôr navýšila na 20 000 USD, a to kvôli vysokému dopytu. Chce tak dosiahnuť to, že prvé vozidlá si rezervujú len vážni záujemcovia.

Náš tip
Pozrite sa ako šialene akceleruje ťažkotonážny ťahač Tesla Semi | VIDEO

tesla semi

Ešte zdravšie bylinky

No ale prejdime už k „zoznamu“ známych spoločností, ktoré si doteraz Teslu Semi rezervovali. Ako sme už spomínali v úvode 10 kusov si predobjednala známa logistická spoločnosť DHL. Najväčší a najznámejší americký maloobchodný reťazec Walmart si zas počká na 15 elektromobilov Semi. Veľký taliansky prepravca Fercam oznámil, že si nechá priviesť ťahače do Európy cez svojho amerického partnera MAO. Chce ich využívať na tzv. intermodálne služby, t.j. prepravu kontajnerov medzi loďami, vlakmi a kamiónmi bez nutnosti vykladania tovaru.

Kanadský bylinkársky gigant Lowlabs si dokonca zarezervoval až 25 ťahačov Tesla Semi. Svoje bylinky chce prevážať ekologicky aj spoločnosť Meijer z Chicaga, a to prostredníctvom 4 elektrických ťahačov. Rovnaký počet ťahačov chce využívať aj najväčšia americká sťahovacia spoločnosť JK Moving Services. Nešpecifikovaný počet nákladných elektromobilov si objednali napríklad aj logistickí giganti J.B. Hunt Transport Services a Ryder Systems.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

29. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+