MojElektromobil

Na svete sú prvé videá, v ramci ktorých si môžeme vychutnať úžasné zrýchlenie elektrického ťahača Tesla Semi. To je o to fascinujúcejšie, že sa jedná ťažký ťahač kategórie 8.

Elektrický ťahač Tesla Semi nezaujal len svojimi úžitkovými vlastnosťami a prevádzkovými nákladmi, ale aj aerodynamickým dizajnom a dynamikou. Veď s koeficientom odporu vzduchu 0,36 je na to v tomto ukazovateli lepšie ako hyperšportový automobil Bugatti Chiron (0,38 Cx) za vyše 2 milióny eur.

Aj porovnanie s bežnými ťahačmi rovnakej kategórie je fascinujúce. Veď ich koeficient odporu vzduchu sa pohybuje v rozmedzí 0,65 až 0,70. Aj vďaka výbornej aerodynamike a samozrejme vlastnostiam elektrického pohonu sa môže Tesla Semi pochváliť výborným zrýchlením.

Výrobca udáva zrýchlenie z 0 na 60 MPH (97 km/h) s plným zaťažením (36 ton) za 20 sekúnd. K dispozícii teraz ale máme videozaznamy, v rámci ktorých si môžeme vychutnať neuveriteľné zrýchlenie samostatného ťahača. Ale dosť už bolo slov. Nech sa páči.

Náš tip
Tesla Roadster: Pozrite sa, ako vyzerá v praxi zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 1,96 sekundy | VIDEÁ

Zdroj: YouTube cez insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+