MojElektromobil

Nová Toyota CR-H, tentokrát už v druhej generácii, na trh dorazí aj v prevedení plug-in hybrid. Túto informáciu o kompaktnom SUV potvrdila priamo Toyota prostredníctvom tlačovej správy, kde približuje koncept Toyota C-HR prologue. Tentokrát ale ide o koncept veľmi blízky sériovo vyrábanej verzii, od ktorej sa podľa dostupných informácií bude líšiť len v niekoľkých detailoch.

Toyota C-HR prologue
Toyota C-HR prologue | Foto: Toyota

Technické podrobnosti si automobilka zatiaľ necháva pre seba. Potvrdzuje však európsku dostupnosť druhej generácie Toyota CR-H, ktorá z jej dielne prichádza krátko po predstavení vynovenej verzie ikonického modelu Toyota Prius. Dokonca uvádza, že nová plug-in hybridná Toyota C-HR bude využívať priamo európske batérie.

Toyota C-HR prologue zostala verná svojej pôvodnej DNA, no súčasne sa ju snaží posunúť o vpred. Podpisuje sa na tom najmä sofistikovanejší až športový vzhľad. Vzdáva sa statických línií a vyjadruje jemne sa meniaci pohyb z ostrého na plynulý. Dizajnéri sa snažili vytvoriť niečo, čo bude pútať pozornosť. V koncepte sa preto spája drzosť, provokácia, zábava aj typický športový nádych. Prítomné sú tu ale stále aj charakteristické črty.

Toyota C-HR prologue | Foto: Toyota

Predná maska Toyoty C-HR má vzhľad ostrý ako žralok, a rovnako ako on je pripravená vyraziť vpred. Rovnako prepojený motív pokračuje aj po celej ostro rezanej a rotujúcej karosérii a vytvára dva vzájomne prepojené tvary, ktoré zvýrazňujú impozantný vzhľad vozidla.

Toyota C-HR prologue | Foto: Toyota

Toyota si pre seba necháva aj pohľad do interiéru. No čakať by sme nemali príliš dlho. Novinka by sa do predaja mala dostať už počas roka 2023.

Náš tip
Opel Grandland GSe: Nový plug-in hybrid prichádza
12. decembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+