MojElektromobil

Americká automobilka Tesla spustila predaj elektromobilov aj cez kryptomenu Bitcoin, Elon Musk to potvrdil na Twitteri. Šéf firmy avizoval túto možnosť už vo februári, keď známu kryptomenu nakúpili za 1,5 miliardy dolárov.

Takéto rozhodnutie by bolo pri tradičných automobilkách určite prekvapujúce, no vzhľadom na povahu Elona Muska to bola v prípade Tesly iba o otázka času. Vizionár splnil aj svoj ďalší sľub a oddnes je možný nákup elektromobilov Tesla aj cez kryptomenu Bitcoin. Keď sa pozrieme na hodnotu Bitcoinu a cenu elektromobilov Tesla, tak niektoré modely môžete kúpiť už za menej ako 1 BTC. Najvýkonnejší Tesla Model 3 a Y vo verzii Long Rage sa dá kúpiť za približne 1,5 BTC.

Tesla Model S a X v najvyšších verziách získate už za 2 BTC a najvýkonnejšiu Tesla Model S Plaid+ s dojazdom cez 840 kilometrov za necelé 3 BTC. Takýto nákup je zatiaľ možný iba v Spojených štátoch, na čo Musk upozorňuje aj na Twitteri. Zároveň ale dodáva, že v ďalších krajinách bude táto možnosť platby dostupná neskôr v tomto roku. Celá transakcia prebieha cez open-source riešenia a pri platbe nie je Bitcoin zmenený za klasickú menu, ale Tesla si kryptomenu uchováva ako takú.

Tesla na Bitcoine zarobila milióny

Bitcoin je v súčasnosti najsilnejšia kryptomena a túto pozíciu jej pomáha upevňovať stále viac firiem či veľkých investorov. V súčasnosti je hodnota jedného Bitcoinu viac ako 55 000 amerických dolárov, čo zároveň ale nie je celkové maximum. Na túto hodnotu sa Bitcoin dostal po nedávnom prepade zo sumy presahujúcej $61 000. Tieto čísla sú v súvislosti najnovších noviniek dôležité.

Tesla nakúpila vo februári Bitcoin v hodnote 1,5 miliardy amerických dolárov, avšak jeho hodnota bola v tom čase výrazne nižšia ako v súčasnosti. Jeden Bitcoin sa vtedy predával za menej ako $35 000. Z týchto čísiel je viac ako jasné, že Tesle sa táto transakcia skutočne oplatila. Doteraz na raste hodnoty najsilnejšej kryptomeny zarobili približne 1 miliardu amerických dolárov.

Náš tip
Tesla kúpila bitcoin za 1,5 miliardy, bude akceptovaný ako platidlo za elektromobily

 

24. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+