MojElektromobil

Začiatok tohto roka bol nielen pre fanúšikov automobilky Tesla veľmi dôležitý. Americký výrobca plánoval odhaliť novú verziu Tesla Model S Plaid a očakávania boli veľké. Najvyššia verzia s dojazdom viac ako 800 kilometrov mala prísť koncom roka, no zdá sa, že sa tak napokon nestane. Zmenu si všimol web Electrek.

Nový facelift Tesla Model S prekvapil asi každého a vďaka neštandardnému Yoke volantu sa dostal aj k tým, ktorí elektromobily veľmi nesledujú. Marketing má Tesla zvládnutý veľmi dobre, nakoľko predávaná by mala byť aj s tradičným okrúhlym volantom. Špeciálny volant ale nie je to najdôležitejšie, čo nový Model S Plaid čaká. Najväčšiu pozornosť na seba aj tak strhla Tesla Model S Plaid+, ktorá ponúkne dojazd cez 840 kilometrov vďaka novým batériám typu 4680.

Odklad Tesla Model S

Zatiaľ čo klasická Tesla Model S Plaid by v novej verzii mala prísť k prvým zákazníkom v najbližších týždňoch, na verziu Plaid+ pôvodne mali čakať o niečo dlhšie. Presný dátum stanovený nebol, no v konfigurátore Tesly sa písalo o konci, respektíve druhej polovici roka 2021. Tento termín už ale nemusí byť platný, nakoľko v americkom konfigurátore bolo predpokladané dodanie zmenené na „polovicu 2022“. To určite nepoteší, avšak takýto odklad ešte nebol potvrdený v mnohých iných krajinách. Napríklad český alebo aj nórsky konfigurátor stále informuje o dodaní v závere roka 2021.

Dátum dodania sa tak, zdá sa, zmenil iba v americkom konfigurátore. Prečo sa tak stalo je otázne a existujú na to viaceré vysvetlenia, no ani jedno zatiaľ nepochádza priamo od Tesly. Toto je asi najmenej pravdepodobné, no môže ísť o prirodzený posun dodávok, nakoľko v USA mohlo byť rezervovaných už príliš veľa kusov. Ako druhú možnosť môžeme brať, že k posunu v ďalších krajinách ešte len príde. Zároveň je ale taktiež otázne, či odklad platí iba pre nové objednávky alebo sa dotkne aj tých skôr vytvorených.

Táto zmena teda prináša pomerne veľa otázok. Ak sa objaví viac informácií, článok budeme aktualizovať.

Náš tip
Faceliftovaná Tesla Model S a Model X je tu: Výrazné zmeny interiéru a pohonu

 

12. marca 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+