MojElektromobil

Na koniec januára mnohí fanúšikovia elektromobilov Tesla čakali s veľkými očakávaniami. V tento deň automobilka konečne predstavila nový facelift Tesla Model S a všetkých opäť šokovala. Skrátka, Tesla vie robiť marketing aj bez samostatného PR oddelenia, čo sa potvrdzuje s každou ďalšou informáciou.

Len nedávno sme informovali o prvých fotografiách s novou facelift verziou Tesla Model S. Elektromobil bol zachytený na parkovisku, avšak bez „slávneho“ vyzeraného Yoke volantu, ktorý vzbudil asi najviac pozornosti. Bystrí si všimli aj vtipný dodatok na stredovom paneli s nalepenými papiermi o zmene smeru jazdy. Prvé fotografie pomerne rýchlo doplnilo aj prvé video.

Zjavne ide o zábery z fabriky, nakoľko vozidlu ešte chýbajú nejaké časti a na displeji svieti veľký nápis Factory Mode. Ide však o prvý, rýchly a skutočný pohľad do interiéru absolútnej novinky od Tesly. Opäť na záberoch nevidíme Yoke volant, ale iba v štandardnom okrúhlom tvare. Aj napriek tomu je ale nový, nakoľko z auta zmizla klasická smerovka a presunula sa na volant do podoby dotykových tlačidiel. Rovnako za volantom nenájdete volič smeru jazdy, ten sa taktiež zmenil do tlačidlovej podoby a presunul sa na stredovú konzolu.

Nie je jasné, kedy by sa prvé kusy mohli dostať k zákazníkom, ale očakáva sa, že by sa tak mohlo stať už v najbližších týždňoch.

24. februára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+