MojElektromobil

Tesla pôvodne predávala svoje vozidlá s veľmi zaujímavým benefitom – doživotným bezplatným nabíjaním na vlastných nabíjačkách Supercharger. Napokon od tohto benefitu upustili a nabíjanie spoplatnili. Teraz pôvodné ceny mierne stúpli, no stále sú oproti konkurencií prijateľné.

Mierne zvýšenie

Či ide o veľké alebo mierne zvýšenie je samozrejme závislé od uhľa pohľadu. Ak by sme to premietli do percent, mohli by sme hovoriť o 20 % zvýšení. V konkrétnych číslach ide ale o zvýšenie o 5 centov za kWh. To platí pre nabíjačky Tesla Supercharger na Slovensku.

Zmeny cien nabíjania na Tesla Supercharger:

Krajina Pôvodné ceny Nové ceny
Slovensko 0,25€ 0,30€
Rakúsko 0,27€ 0,33€
Česko 6,66 CZK 8,30 CZK
Chorvátsko 1,70 HRK 2,10 HRK

Ak by sme to mali porovnať s konkurenciou, tak stále ide o dobré ceny. Napríklad GreenWay ponúka 1 kWh za 0,45 centov a ZSE Drive za 0,39 centov, respektíve 0,49 pri nabíjaní na ultra rýchlych nabíjacích staniciach (51 kW a viac). Toto sú však ceny pre registrovaného zákazníka bez aktívneho programu. Pri dobrom programe, ktorý kopíruje vaše potreby, môže byť cena výrazne nižšia.

Zmena cenníka Superchargerov nemá vplyv na tých, ktorí majú bezplatné nabíjanie.

15. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+