MojElektromobil

Spoločnosť Tesla pociťuje silný dopyt aj napriek celosvetovej pandémii, hovorí Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla. Dôvodom má byť úspešný online predaj, ktorý zaručuje jednoduchý a rýchly predaj vozidiel.

Tesla oznamuje rekordný záujem

Elon Musk to povedal na najnovšom rozhovore s investormi, kde spomenul, že sa nemajú obávať dopytu. Podľa jeho slov je totiž tak veľký, že spoločnosť ani momentálne nestíha s výrobou z dôvodu veľkého dopytu. Podobný problém však rieši aj koncern Volkswagen, nakoľko v bratislavskom závode nestíhajú vyrábať mestské elektromobily Citigo-e, e-Up a Seat Mii Electric. U nás je elektromobil od Škody úplne vypredaný, pričom objednávky na e-Up boli opätovne spustené len nedávno. Čakacie doby sa však blížia až k jednému roku.

Situáciu v Tesle taktiež to zopakoval aj v podcaste pri interview s Daily Drive Automotive News:

„Počas celej pandémie sme videli silný nárast objednávok, no stále sme mali dobrý objem. Myslím, že ľudia sú menej naklonení ísť do fyzickej predajne, na testovaciu jazdu a sedieť niekde zatvorení.”

Ich vlastný online predaj sa osvedčil aj v minulosti, keď Elon Musk povedal, že plánujú skončiť s výstavbou fyzických predajní a uzatvoriť všetky už postavené predajne. A za ušetrené peniaze by radšej začali s predajom najlacnejšieho Modelu 3 za 35 000 dolárov.

Zmena plánu

Toto rozhodnutie ale doteraz nezrealizovali, keďže Musk zmenil názor a nechal väčšinu fyzických predajní otvorených. Aj napriek tomu je ale situácia stále rovnaká, keďže väčšina objednávok je spravená online cez ich vlastný web, spoločne so záujmom zákazníka o testovaciu jazdu vozidla.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

2. augusta 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+