MojElektromobil

Tesla tento mesiac potvrdila, že Model 3 sa o chvíľu môže stať najlepšie predávaným stredne veľkým prémiovým sedanom v USA. Či už elektrickým alebo nie. Toto vyhlásenie sa už potvrdilo v Kalifornii, kde bol za prvý štvrťrok 2018 predaj Modelu 3 vyšší, ako predaje vozidiel BMW série 3 alebo Mercedesu triedy C. Tým sa stala najlepšie predávajúcim automobilom v segmente stredne veľkých prémiových sedanov na prvý štvrťrok.

tesla model 3 porovnanie

Pred pár rokmi sa toto podarilo Tesle Modelu S, keď prevzala korunu za najlepšie predávajúce vozidlo v segmente veľkých prémiových sedanov, aj keď o tom, že tento model patrí medzi veľké prémiové sedany, by sa dalo polemizovať. Model 3 sa dostáva na najvyššie miesta predaja aj napriek tomu, že ho Tesla nestíha vyrábať vo vyšších množstvách. Počas prvých troch mesiacov, produkcia tohto elektromobilu bola dosť limitovaná. Dodávky sa koncentrovali hlavne na Kaliforniu a to stačilo na to, aby dosiahla na najvyššiu pozíciu.

Od januára do marca 2018 bolo predaných 3723 elektromobilov Tesla Model 3

Na začiatku druhého kvartálu roka 2018, Tesla zvýšila produkciu Modelu 3 a dodávky sa zamerali na ďalšie trhy, nie len na Kaliforniu. Elektromobil má našliapnuté stať sa najlepšie predávajúcim stredne veľkým prémiovým sedanom v USA. Nie je žiadnym prekvapením, že vďaka Modelu 3 sa Tesla stala najrýchlejšie rastúcou automobilkou v USA.

Graf, ktorý porovnáva rozdiel predaja v prvom štvrťroku 2017 a 2018 v Kalifornii:

Náš tip
TESLA PREDSTAVILA RÝCHLEJŠÍ A VÝKONNEJŠÍ MODEL 3 S AWD POHONOM A PERFORMANCE VERZIU

Tesla je už schopná vyrobiť viac ako 2000 modelov týždenne. V maili, ktorý poslal Elon Musk svojim zamestnancom bolo, že sa im minulý týžden podarilo vyrobiť dokonca 3500 Modelov 3. Spoločnosť usilovne pracuje na tom, aby dosiahla svoj cieľ, vyrábať 5000 vozidiel týždenne do konca tohto štvrťroku. Rezervácií na tento automobil je stále viac ako 450-tisíc, takže automobilka má čo robiť.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+