MojElektromobil

Elektrický ťahač Tesla Semi bol zachytený na ceste v Kalifornii, na tom by nebolo nič zvláštne, ak by nebol výrazne odlišný od posledných verzií. Je preto možné, že práve toto je produkčná verzia, ktorá by mohla prísť na trh už koncom tohto roka. Aspoň také sú plány, aj keď zbrzdiť ich môže nedostatok nových batérií typu 4680.

Twitter účet s názvom The Kilowatts zverejnil fotografie, ktoré sa im podarilo zachytiť pri jazde po diaľnici v Kalifornii. Narazili totiž na kamión, ktorý mal naložený očakávaný ťahač Tesla Semi. Ten pritom vyzeral dosť inak ako iné verzie, ktoré sme doteraz mohli vidieť. Najväčšími zmenami si prešli okná a jednotlivé svetlá. Síce sa hovorí o tom, že by mohlo ísť o produkčnú verziu, ak by to tak bolo, je zaujímavé, že sa ho Tesla nesnaží skrývať. Napríklad nové verzie Tesla Model S a X dokázali skrývať pred odhalením veľmi pozorne.

Pôvodne sa mali dostať prvé kusy k zákazníkom už koncom minulého roka. Napokon sa ale firma rozhodla pre odklad, pričom aktuálne sa počíta s koncom aktuálneho roka 2021. Výroba v menšom objeme by mohla byť zahájená, aj keď zdržanie stále môže prísť z dôvodu nedostatku batérií. Tento rok by sa mali začať používať nové batérie Tesla s označením 4680, s výrazne lepšími parametrami a nižšou cenou.

Ako ale aj sám Elon Musk hovorí, hrať sa s prototypom je jednoduché. Oveľa náročnejšie je zvýšenie produkcie do sériovej výroby. Rovnako dôležité je preto zabezpečiť dostatok batérií nového typu, ktoré by sa používali nielen v ťahači Tesla Semi, ale aj niektorých aktuálnych osobných vozidlách Tesla.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. februára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+