MojElektromobil

Dodávky Modelu Y sa začnú v prvom kvartáli roka 2020, píše v správe Deutsche Bank, ktorú uviedla CNBC. Ak je to pravda, znamená to, že prví zákazníci by mohli dostať svoje autá už behom troch mesiacov. Odhad Deutsche Bank predstavuje významne skoršie plány výroby. Ak sa dodávky skutočne začnú v Q1 2020, bol by to polročný predstih pôvodných výrobných plánov. Tak isto Tesla tvrdí, že plánuje začať výrobu ťahačov Semi v obmedzenom množstve v priebehu roka 2020.

Ťažné zariadenie

Nedávne fotky odhaľujú ťažné zariadenie Modelu Y na Superchargeri v Kalifornii. No nie je to jediný Model Y, ktorý už normálne jazdí po cestách.

Nové kolesá

Tesla taktiež predstavila nové 19-palcové kolesá pod menom „Gemini“ pre Model 3 v USA po ich sprístupnení v Číne.

Štandardné disky sú 18-palcové s aerodynamickými krytmi na zlepšenie aerodynamiky.

V Číne Tesla neskôr vydala iné 19-palcové kolesá „Power Sports“ pre Model 3 Performance s aerodynamickým dizajnom bez potreby pridávania krytiek. Teraz predstavili na trh tie isté kolesá v USA a automobilka ich nazýva „19-palcové Gemini“. Sú zatiaľ určené iba pre Model 3 Performance.

Zaujímavé je, že nové kolesá sprístupňujú iba prostredníctvom balíka zimných pneumatík. Taktiež spomínajú vlastnosti zimných pneumatík od Pirelli:

“Zimné pneumatiky Pirelli poskytujú hladkú zimnú jazdu s maximálnou bezpečnosťou, trakciou, stabilitou a brzdnou účinnosťou pri teplotách pod 7 °C.”

Nové kolesá dostali cenovku 3 500 dolárov.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+