MojElektromobil

Tesla vyrába najefektívnejšie elektromobily s dlhým dojazdom na svete a neustále zefektívňuje svoje vozidlá. Príkladom sú aerodynamické kryty diskov, alebo “Aero Wheels”.

Nezávislý test spoločnosti nextmove ukazuje, že Aero Wheels Tesly zlepšujú dojazd o 3% pri vysokej rýchlosti.

Tesla Model 3 aerodynamické dosky kolies

Robert Palin, šéf tímu aerodynamiky Tesly, vysvetlil, aké dôležité sú veľkosť a dizajn kolies pre Model 3:

“Disky s aerodynamickými krytmi pre Model 3 sú najľahšie kolesá Tesly vôbec. Majú veľmi nízku rotačnú zotrvačnosť. Veľa úsilia išlo do ich integrácie do kolies tak, aby sedeli v jednej rovine s pneumatikou a nevyčnieli von. Myšlienka týchto diskov je mať najnovšie technológie na najmodermejšom automobile.

Jeden z inžinierov Tesly povedal, že aerodynamické kryty kolies Tesla Modelu 3 môžu zvýšiť efektívnosť o približne 10%.

Test účinnosti Aero Wheels

Nemecká spoločnosť nextmove okrem prenájmu elektromobilov uskutočnila svoj vlastný test týchto špeciálnych kolies vo vysokých rýchlostiach. V minulosti testovala aj diaľničný dojazd Modelu X oproti jej elektrickým konkurentom.

„Nextmove testoval tri vozidlá Tesla Model 3 s aerodynamickými krytmi na testovacej trati v Nemecku. Na okruhu s dĺžkou 94 kilometrov Tesly najazdili tri kolá. Cieľová rýchlosť 150 km/h bola konštantná, s výnimkou krátkeho úseku rekonštrukcie vozovky. Dva Modely 3 vykonali test s a jeden bez krytov Aero Wheels. vysvetlila spoločnosť.

Dospeli k záveru, že aerodynamické kryty pri vysokých rýchlostiach zvyšujú dojazd vozidla o 3%:

Nextmove hovorí, že Tesla dosiahla s Aero Wheels „múdry kompromis medzi nákladmi na prevádzku, efektivitou a dizajnom“.

Pozrite si aj video z testu:


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

9. júla 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+