MojElektromobil

Tesla Semi nie je žiadnym tajným vozidlom, no vidieť ho na cestách patrí stále k veľkej rarite. Už sme písali o tom, ako Teslu Semi zazreli v uliciach, no tento raz je tu záber ťahača Tesla Semi, ktorý jazdí po diaľnici. Ide o trasu medzi Fremontom a Gigafactory, kde ho onedlho budeme vídavať omnoho častejšie.

Počas konferencie Transport and Logistics v Holandsku v roku 2017 vyhlásil Jerome Guillen, viceprezident Tesla programu pre ťahače, že spoločnosť bude Tesla Semi využívať aj pre vlastné účely – teda na prevoz tovaru medzi továrňami v Kalifornii a Gigafactory 1 v Nevade.

“Tesla bude prvým zákazníkom pre tieto ťahače. Budeme využívať naše vlastné nákladiaky na prepravu nákladu v Spojených štátoch medzi našimi rôznymi zariadeniami,” povedal Guillen.

V hre môže byť časom aj Hyperloop

Už pred tým vyhlásil CEO Tesly Elon Musk, že doprava medzi jednotlivými Tesla-inštitúciami je dosť finančne náročná. Musk síce plánoval vystavať na tejto trati aj systém prepravy Hyperloop s jeho Boring Company, no zatiaľ vyzerá na schodnejšie riešenie preprava elektrickými ťahačmi Tesla. Ešte je tu však jedna výzva, a to výstavba nabíjacích staníc pre elektrické ťahače na tejto trati. Vzdialenosť je totiž dosť “dosť natesno” na to, aby sa Tesla mohla spoliehať na jedno nabitie.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

Fotománia

+