MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 23. februára 2018

Elektrický ťahač Tesla Semi bol zachytený už na istom fanúšikovskom videu. Teraz je tu však ďalší záber, i keď stále ponúka len niekoľko autentických sekúnd na zrýchlenie Tesla Semi. Je skutočne zaujímavé sledovať, ako sa z pomalšieho typu jazdy rozhodne vodič prudko zrýchliť. V rámci daných možností je to skutočne dynamické zrýchlenie! Iste, záber je mierne chaotický, no aj vďaka takýmto nadšencom ako je Richard Fiedler máme prehľad o tom, ako zrýchlenie Tesla Semi vyzerá:

Tesla usilovne testuje ťahač Semi, pretože ich produkcia je plánovaná už na budúci rok.

Čo ponúka Tesla Semi?

Tesla Semi si uchmatla obrovksú pozornosť na predstavení v novembri minulého roka a momentálne už množstvo spoločností čaká na svoje predobjednané kusy. Môžu sa tešiť napríklad aj na zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 20 sekúnd pri plnom zaťažení (36 t), čo vo svojej kategórii dokáže skutočne len ťahač od Tesly. Navyše, prevádzkové náklady majú byť o polovicu nižšie ako konkurenčné dieselové ťahače. Tesla Semi podporuje aj tzv. Convoy Mode, čo je poloautomatický režim jazdy 3 ťahačov za sebou a k zaujímavostiam patrí určite aj to, že ťahač dokáže prejsť na jedno nabitie až 800 km, pričom 80% nabitia zvládne na Megachargeri za 30 minút. K dispozícii bude aj “slabšia” verzia dojazdu. Lacnejší model Tesla Semi prejde 480 km na jedno nabitie.

Oficiálne by mala automobilka prvý raz využiť Tesla Semi na prepravu nákladu medzi svojimi továrňami vo Fremonte a Gigafactory v Nevade.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. februára 2018
Fotománia

+