MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 25. januára 2018

Spoločnosť Tesla má veru čo robiť s predobjednávkami na svoje vozidlá. Okrem čakateľov na Tesla Model 3 je tu už celkom slušný rad firiem, ktoré si predobjednali elektrický ťahač Tesla Semi. Momentálne si ďalších 5 kusov uchmatla americká spoločnosť Ruan Transportation Management Systems, ktorá sa zaoberá prepravou, logistikou. Jeden z popredných predstaviteľov spoločnosti, James Cade na tlačovej konferencii oznámil:

“Tieto nové nákladné autá predstavujú revolúciu medzištátnej dopravy a menia spôsob, akým podnikáme. Ruan bol vždy lídrom v oblasti efektívnej dopravy a logistiky, takže dáva perfektný zmysel, aby sme preskúmali, čo nám tieto ťahače môžu ponúknuť a čo môžu urobiť pre našich zákazníkov.”

Testovanie prototypov v spolupráci s Teslou

Podľa slov spoločnosti, Ruan bude mať prístup k testovacím prototypom vozidiel v Kalifornii a k svojej zásielke sa majú dostať budúci rok. Cena jedného ťahaču je priemerne 180 000 dolárov, pričom dieslov preprava by ich stála zhruba 100 000 za kus. Spoločnosť sa však spolieha na návratnosť v súvislosti s údržbou a “palivom” v podobe elektrickej energie.

tesla semi

Spoločnosť Ruan sa teší na celkovú komunikáciu s Teslou počas skúšania ťahačov a tiež verí, že vďaka využívaniu Tesla Semi sa dostanú k celkového zníženia nákladov. Zároveň, spoločnosť je pyšná na to, že ich vodiči aj náklad budú v tchto ťahačoch v bezpečí. Na tlačovej konferencii prisľúbili, že budú verejnosť informovať o procese testovania Tesla Semi.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

25. januára 2018
Fotománia

+